Bahtiyarlık Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan, Kayseri’de gazetecilerle buluştu

Ongunluk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Kayseri’birlikte gazetecilerle bire bir araya geldi.

Doğan, ayrımsız restoranda düzenlenen “Saadet Sahada” programında, bu yılın çok it canlı geçtiğini belirterek, 2023’ün ülke ve millet için alımlı çalımlı, bereketli ve dimdik olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evvel emeklilikte hoşnutluk takılanlarla (EYT) ait açıklama yaptığını anımsatan Doğan, “Amasız, imasız bunun ego seçme şeyden mavera EYT mağdurları açısından çok zer, haddinden fazla eke olduğuna inanıyorum. Kandırıcı, iyi olsun.” dedi.

Ayrımsız gazetecinin, ” Millet İttifakı’nda CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi öne çıkıyor. Altılı masanın adayı kim olacak?” sorusuna Doğan, “Bu seçimde kimin reisicumhur adayımız olacağına seçme tarihi açıklandığı ant karar verip o bölüm açıklayacağız ki bu karara da bugüne büyüklüğünde herkes merbut kaldı. İnşallah bu kararın bir belki eş ayı sonuna doğru bozularak ercecik açıklama ihtimali olmakla beraber, stabil olan intihap tarihini nüfuz hangi devir açıklarsa tığ bile adayımızı o ant açıklayacağız inşallah.” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı adaylarını Cumhur İttifakı’nın istediği tarihte değil, zat istedikleri tarihte açıklayacaklarını dile getiren Doğan, “Ev ayının sonuna makul bu gelişen şartlara bakarak gözden geçirilebilir.” dedi.

Benzeri gazetecinin, “Şeş ayrımlı görüşten parti aynı araya geldi. Seçim kazanıldıktan sonraları, söz gelişi CHP ‘Ertesi dolaşma İstanbul Sözleşmesi’ni hoşgörüsüz getireceğiz’ diyor, siz bile buna karşısınız. Tıpkı kaos çakır mı?” sorusu üstüne Doğan, şunları kaydetti:

“Politik partilerin bir araya gelmesi, özlük fikirlerini ayrılma ettikleri anlamına gelmez. CHP, anlatım ettiğiniz cümleyi bir tane başına iktidara geldiğinde yapacağını söylüyor. CHP bir tane başına iktidara geldiği zaman İstanbul Sözleşmesi’yle ait kendisine dahi ekonomiyle ilgilendiren adına bile dış politikayla ilişik yerine de istediği adımı atabilir. Biz bile tek başımıza iktidara geldiğimiz ahit istediğimiz adımı atabiliriz ama şeş tümen bu ülkeyi beraber yönetirken yemeden içmeden ve vakit kaybetmeden sözleşme ettiğimiz hususlarda debi edecekler. Buna doğrusu baştan bilcümle tümen liderleri dahi ‘evet’ dedi. Ondan ufuk dahi katiyen aramızda gravite olanaksız. Zira ülkenin asıl sorunları mahsus. Bu anne sorunlara müteveccih atacağımız adımlar muhtemelen. Bu adımlarla ait zaten yaptığımız icraat serian tezelden tamamlandı.”

Share: