BAKAN ARISTOKRAT: 15 TEMMUZ’U FETÖ YAPTI, ARKASINDA BAL GİBİ AMERİKA VAR (5)

‘BALKANLARI KARIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırklareli’üstelik kilitsiz küreksiz basket sahasında gençlerle benzeri araya geldi. Burada gençlerle kardeş kardeş eden Soylu, “Bu coğrafyada hangi ülkeye gidersek gidelim, taksi parasının alınmadığı tıpkısı millet namına tarihe geçiyoruz. Diyorlar ki sizin ücretinizi ecdadınız ödedi. Zaman Balkanları karıştırmaya çalışıyorlar. Size dünyanın neyle karşı karşıya kaldığını anlatmaya çalışıyorum. Nasıl Suriye’yi Irak’ı karıştırdılar? Kuşkusuz Libya’yı karıştırdılar? Elbette Lübnan’birlikte bugün fukaralık var. 0-2 yaşındaki füru kim Beyrut, Itidalli Doğu’nun yer evire çevire yerlerinden benzeri tanesi. Ama 0-2 yaşındaki füru benzin içemiyorlar. Bilcümle sütlerini, o çocuklarını Türkiye’den biz gönderiyoruz. Güzeşte bölüm AFAD Başkanımız gitmişti. Yani afetlerle mücadele eden kurumumuzun başkanı. Kuşkusuz tarif ediyorlar Türkiye’yi biliyor musunuz? Denizin karşısındaki hayırlar ülkesi diye niteleyerek” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı ile baskın felaketine uğrayan Pakistan’a gittiklerini belirten Aristokrat, “2.5- 3 saat toplantı yaptık. Yani hem umumi durumu gördük hem pekâlâ arkalama edebiliriz diyerek baktık. Biz onları bile onu sömürmedik. Ama onlar de bize bire bir özdek yaptılar. Yaptıklarını söyleyeyim. O ant Hindistan’a bağlıydılar. Biz kurtuluş mücadelesine giderken ellerindeki bilezikleri sattılar. Türk halas mücadelesinin silah paralarını onlar gönderdiler. Kalanları oldu. Kalanlarında üstelik hangi kuruldu biliyor musunuz? Bugünkü İş Bankası var mı? İş Bankası ne biliyor musunuz? Bugünkü İş Bankası, Hindistan’ın Pakistan’daki o yani Pakistanlı Müslümanlarının bizim özgür olmamız üzere. Bizim müstakil ve hür olmamız üzere. Az Buçuk evvel okunan ezanın bu ülkede okunması için, şurada asılan dünyanın sunma iyicene bayrağının bu ülkede asılabilmesi için bize destek oldular” diye konuştu.

‘SİZİN ÖNÜNÜZE ŞIŞMAN TÜRKİYE BIRAKACAGIZ’

Soylu, bilcümle riskleri aldıklarını rapor ederek, “Sizin için bilcümle riskleri alıyoruz, seçme tip riskleri. Bunu bilmenizi isterim. Gelişigüzel soy, tek erinmiyoruz. Zira benzeri elan bu ülkenin geçmişteki faturalarının ödenmesini istemiyoruz. Sizin bu faturaları ödemenizi istemiyoruz. Bu kadar degaje ve kesin. Sizden çok umudunuz var. Bizden daha mebzul tıpkı ortamda yetiştiniz. Dünyayı bizden çokça henüz bereketli görüyorsunuz. Değme şeyi çokça daha ongun anlayabiliyorsunuz. ve göreceksiniz bu ülkeyi yönettiğiniz devir, zat işlerinizi yönettiğiniz zaman yahut ayrımsız işte bulunduğunuz devir bizden çokça elan başarılı olacaksınız. Tığ size güveniyoruz. Hem dahi zevalsiz güveniyoruz. Gönlümüz bayındır. Ama sizin önünüzde bırakmanız müstelzim mesele şu. O engelleri ortadan kaldırmamız lazım. Tığ vuruşacağız. Biz çarpışacağız ve göreceksiniz, sizin önünüze nazik ayrımsız Türkiye bırakacağız. ve siz doğru alelacayip noktalara akıllıca taşıyacaksınız. Dünyanın gençlerine de, dünyanın çocuklarına bile, günahsız insanlara da siz düş olacaksınız. Buna olan inancım tamdır” dedi.

‘TAYYİP ERDOĞAN 100 YILDA BİR MEVRUT BİR LİDER’

Programının sonunda, gençlerden gelen soruları yanıtlayan Nazır Aristokrat, ‘Özellikle bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?’ sorusuna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la say fırsatını bulmasını bozukluk gösterdi. Soylu, “Ego şöyle düşünüyorum; iki meselem var. Cenabı Allah bize hakeza bir gelişim talih etti. Bu hem bire bir şereftir, hem benzeri sorumluluktur. Şöyle düşünüyorum; eğer benden elan gür birisi bu işi yapmış olsaydı ve ego kem ayrımsız gelişim yapıyor olursam bunun sorumluluğunu ödeyemem. Bire Bir üstelik şöyle benzeri düşüncem var; Tayyip Erdoğan 100 yılda benzeri gelen aynı reis. Ego Tayyip Erdoğan fırsatını bulmuşken, onun vaktiyle bu mevki amacıyla yapabileceğimiz değme şeyi yapmalıyız” dedi.

‘ERDOĞAN HEPİMİZİN ÖNÜNÜ ÖNEMLI AÇIYOR’

Erdoğan’ın kendilerinin önünü açtığını tamlayan Aristokrat, “Ben onunla kuşkusuz çalıştığımı biliyorum. Hepimizin önünü şanli açıyor. Günde arada sırada 60, kimi zaman 70 kimi vakit 100 karar veriyorum. Zat içimizdeki temas kararda; ‘Sayın Cumhurbaşkanım buna ne diyorsun?’ değil amma ciddi kararların hepsinde kendisine danışırız ve sorarız bu bizim işimiz. Ama rutin işlerimizde kararları alırız ve yaparız. Bu kararları verirken bize o imkanı cumhurbaşkanımız açıyor. Yani falsolu dahi yapabiliriz, muallel de yapabiliriz insanız ama bizi yaptığımız yanlışta ve eksikte beyninde bırakmıyor. Yani şurası ikna etmek istiyorum; Tayyip Erdoğan’la alay malay ülkenin aynı vesile yakaladığına ve bu okazyon üzere dahi haddinden fazla çalışmamız lazım geldiğine inanıyorum” diye konuştu.

‘BİR HENÜZ O GÜNLERE GERİ DÖNMEME DUYGUSU BİZİ ÇOKÇA ÇALIŞMAYA ATIF EDİYOR’

15 Temmuz aşağılık çarpış girişimin olduğu geceye birlikte değinen Soylu, “Tıpkı birlikte enerjimin tıpkı bölümü dahi şu darbelerin, başbakanların asıldığı ve idam cezası edildiği ayrımsız Türkiye’ye dönmediği üzere. 15 Temmuz akşamı benim ilk duygum şudur; Cenabıhak elimize bir okazyon verdi üstelik 60 darbesinin karşılığındaki rövanşı alacağız. İlk duygum budur. Babam aradı, ‘hakkını helal et’ dedim. ‘Tanrı nasip edecek, tığ bu işten çıkacağız’ dedim. ve tek bu ihtisas, tıpkı elan bu günlere vurdumduymaz dönmemek duygusu bizleri çokça çalışmaya irsal ediyor” ifadelerini kullandı.

Nazır Soylu gençlerle toplantısının peşi sıra kentte sivil toplum kuruluş temsilcileriyle yemekte bire bir araya geldi.

Görüntü dökümü

————————

-Icra Vekili Aristokrat’nun karşılanması-Icra Vekili Aristokrat gençlerle-Aristokrat’nun konuşması-Toplantıya katılan çoluk çocuk-Sivil topluluk örgütleriyle kemirmek-Yemekten detaylar

Bilim-kamera: Bilgelik-Azrail: Ali Fert ZERAY-Amaç AKAGÜNDÜZ/KIRKLARELİ, ====================

Share: