Bakan Çavuşoğlu, Esad yönetimi ile ikinci bağlanak için gün verdi! Üçüncü ayrımsız ülkede gerçekleşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brezilya’nın yıpranmamış devlet başkanının yemin töreni amacıyla Brezilya’nın başkenti Brazilya’yı mülakat etti. Ziyarete zevcelik fail gazetecilere Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile telefon görüşmesine ilgilendiren açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, Suriye yönetimi ile gerçekleştirilecek ikinci temasa ait bilgiler verdi. Çavuşoğlu, Lavrov’un namına üçgen bakanlar toplantısını hangi devir yapacaklarını sorduğunu anlatım etti.

FARKLI BİR ÜLKEDE GÖRÜŞÜLECEK

Çavuşoğlu, Lavrov’a ”Hazırlığını dolgunca yapalım, hangi devir hazırsak o ant gerçekleştirelim” dediklerini aktardı. Çavuşoğlu, görüşmenin Ocak ayının ikinci yarısında, üçüncü tıpkı ülkede da olabileceğini dile getirdi.

“ŞİMDİ SİYASİ DÜZEYDE GÖRÜŞECEĞİZ”

Çavuşoğlu, ”Önce maharet, bilahare askeri düzeyde toplandık, demincek politik düzeyde. İleride henüz dal düzeyde evet mu olanaksız mı onun çalışmasını yapacağız” ifadelerini kullandı.

İLK TEMASI BAKAN AKARET VE MELIK FİDAN GERÇEKLEŞTİRDİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Melik Direk, Moskova’ya anbean Suriye Defans Bakanı ile görüştü.11 sene sonradan yapılan önce mülakat olarak tarihe sabık temaslara Zalim yetkililer da eşlik etti.

3 BAHIS GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda Suriye krizi, mülteci sorunu ve Suriye topraklarında bulunan tam terör örgütleri ile ortak uğraş çabaları ele alındı.

Share: