Bakir Malatyaspor’da Göztepe maçının hazıklıkları sürüyor

Spor Kaba But 1. Küme takımlarından Yeni Malatyaspor’un ustalık direktörü Hasan Özer, ligin ayrıntılı tıpkı maraton olduğunu, takımı ve oyunu geliştirmeleri gerektiğini belirtti.

Sarı-siyahlı topluluk, ligin 10. haftasında 23 Ilk Teşrin Muamele günü karşılaşacağı Göztepe maçının hazırlıklarını Nurettin Soykan Tesisleri’nde beceri direktör Hasan Özer yönetiminde gerçekleştirdi.

Antrenman öncesi gazetecilere izah özne Özer, Malatya’da gestalt giydiği dönemde milli takıma seçildiğini, bu nedenle Malatya’nın futbol hayatında heybetli tıpkısı yeri bulunduğunu belirtti.

Bilgi Karaman’ın birlikte Malatya’üstelik koruyucu antrenörlük de yaptığını hatırlatan Özer, kente ve taraftara yabancı olmadığını söyledi. Zorluklara rağmen başarıya yankılanmak istediklerini dile getiren Özer, şöyle konuştu:

“Elimizde iyi ayrımsız mızıka olduğunu düşünüyorum. Zihayat, öğrenmeye boş, savaş etmeye ve başarmaya haris ayrımsız ekiple çalışıyoruz. Erzurum maçını aynı ibret adına görüyoruz. Dersimizi aldık. hafta arası birlikte Bandırma deplasmanından geçmiş çalıştık. Bandırmayı haddinden fazla bereketli analiz ederek, taktik ve izleme belirledik. Çalışmalarımızın karşılığını oyuncular sahada verdi. Takdir edilecek oyun ortaya koydular ve geçmiş galibiyetimizi alarak hepimizin yüzünü güldürdüler. Topluluk için daha yıpranmamış temel. Önümüzde etraflı maraton var, bunu sunma sunturlu şekilde geçirmemiz amacıyla takımımızı ve oyunumuzu geliştirmeliyiz. Liyakatli olmak amacıyla elimizden geleni yapacağız.”

“Gelgel duyacak futbol ortaya koymaya bitmeme edeceğiz”

Farklı benzeri antrenman ve baziçe anlayışıyla ligde mücadele ettiklerin kaydeden Özer, “Alım duyacak futbol ortaya koymaya bitmeme edeceğiz ama ayağımızın da yere basması gerektiğini düşünüyorum. Hoppadak tıpkısı maç kazandık. Bandırma maçında haddinden fazla iyi bire bir oyun vardı amma ayağımızı yere basarak haddimizi düşünülerek oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yönde oyuncularımı uyararak çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Göztepe karşısında hedef 3 puan

Savunma oyuncusu Philip Gameli Awuku ise Bandırma karşısında alınan 3 puanın önemine dikkati çekerek, “Bakir sarıklı bize eskimemiş oyun mantalitesi getirdi, tığ da bunu sahada uygulayabilirsek çokça gani sonuçlar alacağımıza eminim. Bu sonuçla esasta kendimizi gördük. Derbi üzere gördüğümüz Göztepe maçını üstelik kazanarak takıma henüz çok maneviyat getirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Share: