Balaban Taarruz’un 100. sene dönümü kutlamaları başladı

Nazik Taarruz’un 100. yıl dönümü kutlamaları, Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesindeki Atatürk Evi’nin uğrunda planlı törenle başladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, törende yaptığı konuşmada, Atatürk Evi’nde halas planlarının elbette yapıldığını anlattıklarını söyledi. 100 sene geçmiş Türkiye’nin Anadolu’ya hapsedilmek istendiğini hatırlatan Oktay, “Bizi mahkum geçirmek isterlerse istesinler işte burada Şuhut’ta gördüğünüz binada yemeden içmeden 3 odada yapılan planlar. İnanç sağlam olursa hangi fora etmek istediğinizden tehlikesiz olursanız şayet kim özgürlüğünüze, hürriyetinize kova tıpkı millet olursanız imkanlar sizindir. Allah’a, kendinize, milletinize inanırsanız ordunuzla bire bir ve bu arada olursanız önünüzde hiç kimse duramaz.” dedi.

Şuhut’ta yapılan planları 100 sene sonradan benzeri gece, tıpkı saatlerde İstiklal Marşı ile haykırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını vurgulayan Oktay, şöyle konuştu:

“Zahir Çanakkale geçilmez demişsek Kocatepe’nin bile aşılmaz olduğunu, Dumlupınar’ın birlikte geçilmez olduğunu ve İzmir’in üstelik barınılmaz olduğunu yorumlamak için Şuhut’tayız. 100 yılın geçmesi hiçbir molekül rapor etmez bize. Biz yüzlerce yıllık bire bir milletin, tıpkısı medeniyetin torunlarıyız. İşte bugün Malazgirt’teyiz nasıl kim 1071’birlikte girmişsek zahir ki 100 sene önce buradan Çanakkale’üstelik, Sakarya’bile aynı şekilde geçilmez demişiz. 100 sene sonrada aynı şeyi haykırıyoruz. Türkiye’ye, Türk milletine ne gömleği biçmek isterlerse istesinler, arkalarında kimler olursa olsun, kime güvenirlerse güvensinler, biz bize güveniyoruz. Tığ size güveniyoruz, siz bize güveniyorsunuz. Başkomutanımızla elbet 100 sene önce başladıysak bugün da Malazgirt’te Ahlat’ta başkomutanımızla yine Şuhut’ta aynı kararlılıkla geleceğe yürümeye, değme makule haritaları parçalamaya yeminliyiz.”

“Çok elan kaslı, çok daha hararetli sağlıklı duran bir Türkiye var”

Oktay, “Ne açmak isterlerse istesinler, şüphesiz kim esbak Akdeniz’da, Ege’bile denize döktük. Şayet kim bugün birilerinin bambaşka ayrımsız niyeti varsa onları bilsinler kim 100 yıl sonra mütebeddil hiç tıpkısı molekül yok. Mütebeddil bir tane tıpkı şey var haddinden fazla elan gelişmiş, çok henüz dinamik metin duran tıpkı Türkiye var. Savunma sanayisiyle, ordusuyla, milletiyle hainlerden üstelik arı sili reşit namına geleceğe yürüyecek tıpkı Türkiye var.” diyerek konuştu.

Türkiye’nin beher metrekaresinde, beher santimetrekaresinde işlek 85 milyon kişiyle dahi ruhun tıpkısı can kuşu olduğunu vurgulayan Oktay, şunları kaydetti:

“Şuhut’ta bu akşam ezanı ne ruh varsa bilin ki Çanakkale’üstelik, İzmir’da, Sakarya’da, Malazgirt’te, Ahlat’ta birlikte o ruh var. Doğusunda, batısında, güneyinde, kuzeyinde birlikte o can kuşu var. Bizi test etmek isteyenler varsa Şuhut’a baksınlar, Afyonkarahisar’a baksınlar. Kahramanlar diyarını soldurmak istiyorlarsa buraya baksınlar.”Share: