Balıkesir’deki 23. Suçıktı Koşuk Akşamları etkinliğine 6 ülkeden şairler katıldı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde gerçekleşen 23. Suçıktı Şiir Akşamları etkinliğine Bulgaristan, Makedonya, Azerbaycan, Irak (Kerkük), Cenup Afrika ve Moldova’dan (Gagavuzya) şairler katıldı.

Balıkesir Büyükşehir ile Dursunbey belediyelerinin kolektif düzenlediği programa Dursunbey Kaymakamı Ramazan Teke, Karesi Kaymakamı Mehmet Arslantaş, Dursunbey Şehremaneti Başkanvekili Mustafa Sali, değişik çekicilik ve kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını Dursunbey Şehremaneti Başkanvekili Mustafa Sali yaparak, Suçıktı Koşma Akşamlarının 23’ncüsünü bilcümle alay malay yürütme etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Erzurumlu şair ve çevirmen Cahit Koytak şuara ortada prestijli benzeri aktiflik olan Suçıktı Koşma Akşamlarında haysiyet konuğu olmaktan âlem iri bire bir gelgel duyduğunu anlatım etti.

Daha sonradan şiirlerini seslendiren Cahit Koytak’ın peşi sıra A. Yüce Ural, Ahmet Amaç Hususi, Ali Sali, Ayşe Bağlılık, Muazzez Şakir, Esra Elönü, Esra Matyan, İnci Aydınlık, İntiqam Yaşar, Mehmet Atilla Maraş, Mehmet Özer Kazancı, Takatli Şevket, It Canlı Önal Mengüşoğlu, Mürsel Sönmez, Ilgım Kadıoğlu, Shabbir Banoobhai, Todur Zanet ve Tuba Kaplan gibi şairler şiirlerini yürütme etti.

Share: