Bartın’da 80 ocak, hareket yeri ve depoda taşkın yaşandı

Bartın’bile yaşanan başat felaketinin arkası sıra bölgede incelemelerde kâin Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Ulus ve Abdipaşa’birlikte toplanmış 80 aile, aksiyon yeri ve deponun taşkın yaşadığını tabir etti.

Bartın’ın Budun ilçesi ve Abdipaşa beldesinde yaşanan hâkim felaketinin arkası sıra yaralar sarılmaya başlandı. Bartın Valisi Nurtaç Aslan taşkın yaşanan eş, hisse senedi yeri ve depolar hakkında bilgi alarak incelemelerde bulundu.

Gazetecilere konuşan Ilbay Aslan, “Bugün Abdipaşa beldemiz ve Budun merkezde öğleden sonraları metrekareye kestirmece 118 kilogram yağış aldık. Gerçekte bizim meteoroloji verilerimiz elan düşüktü amma maalesef 118 kilo civarında yağmur aldık. Karabük ve Abdipaşa yolu kapanmıştı. Yolumuzu trafiğe açtık. Kavim yolumuzda birlikte kapanma vardı. Ora dahi şu zaman trafiğe açıldı. Abdipaşa’da 40 civarında antrepo, sülale ve iş yerimizde su baskınları oldu. Kavim merkezde de 20 ev 20 dükkan yine aynı şekilde taşkın oldu. Lüzumlu tedbirleri alıyoruz. gelişigüzel can kaybı yaralanma namevcut. Sunu sevindiğimiz alnaç üstelik bu filhakika. Tarımsal arazilerdeki zararların tespitine ilişkin çalışmalarımıza başlıyoruz. Önlemleri alıyoruz hepimize önceki olsun” ifadelerine düz verdi. – BARTIN

Share: