Başarsoft, “Depremde Müzaheret İhtiyaçları Haritalandırma Portalı” kurdu

Başarsoft, Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen depremlerde kullanılmak üzere “Depremde Müzaheret İhtiyaçları Haritalandırma Portalı”nı hayata geçirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, söz konusu ana kapı, depremde yollar ve binaların yıkıldığı, adres tabelalarının kaybolduğu durumlarda koordinata dair ulaşım sağlıyor ve ekipleri yardım istenen enkaza yönlendiriyor.

Başarsoft ekibi Twitter’a ve ayrıksı sosyal iletişim araçları ağlarına sakıt müzaheret taleplerini tarayarak adresleri ve temenni detaylarını ayıklayarak sınıflandırdı.

Ardından koordinatlandırıp yeni kurmuş olduğu https:/deprem.basarsoft.com.tr portalına girdi. Böylecene adrese gerek kalmadan arkalama çağrısında bulunanların yerlerinin belirleme edilebilmesini sağladı.

Portal, ihtiyaç duyan herkesin yardım talebini girebilmesine göre planlandı.

Yeni talepleri düzgün şekilde girebilmek için portala gösterişsiz aynı “+” butonu eklendi. Bu “+” butonuna basıldığında marifet giriş ekranına ulaşılıyor ve kişinin ismi, bulunduğu bulunak, en son ne tarihte fen alındığı, battaniye ve yiyecek ihtiyacı gibi bilgiler sisteme kaydedilebiliyor.

Toplanan veriler, Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın tekmil kamu kurumlarına harita tabanlı bilgiler sunan Coğrafi Bilgelik Sistemleri Umumi Müdürlüğüne ve AFAD’ın AYDES uygulamasına aktarılıyor.

Share: