BBP Genel Başkanı Destici’den, “dezenformasyonla uğraş düzenlemesi”hangi ilişkin izah Açıklaması

BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici, “dezenformasyonla savaş düzenlemesi” namına bildik Matbuat Kanunu ile Gâh Kanunlarda Mübayenet Yapılmasına Dayalı Kanun Teklifi’ne ilgilendiren “Dijital dünyada üstelik insanların öz saygı, onur ve saygınlığını, zatî haklarını, hususi hayatlarının dokunulmazlığını ve kişisel verilerini destek olmak devletin asli görevlerindendir.” değerlendirmesinde bulundu.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, devletin sosyal iletişim araçları düzenlemesi alanındaki yükümlülüğünün anne doğruluk ve özgürlüklerin korunduğu ve anlatım özgürlüğünün garanti altına alındığı bir afi üstlenmesi olduğunu söyledi.

Vatandaşların sayısal dünyada karşılaştığı sorunları fasletmek adına farklı ülke ve uluslararası kuruluşları dahi dikkate alarak muktezi adımların atılması gerektiğini belirten Destici, “Sayısal dünyada birlikte insanların öz saygı, izzetinefis ve saygınlığını, şahsi haklarını, hususi hayatlarının dokunulmazlığını ve şahsi verilerini destek olmak devletin asli görevlerindendir. Bu kapsamda hile haberleri mahsustan olarak tezyit ve yayma eyleminin birey ve toplum iradesini ipotek altına kayran ve vatandaşların hamur bilgiye ulaşmasını kırıcı ağır sıklet tıpkı zılgıt haline geldiğini görüyoruz.” diyerek konuştu.

“Gönülden değil siyasal”

CHP’nin TBMM’ye sunduğu başörtüsü ile ilişik yasa teklifine de değinen Destici, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüyle ilgilendiren çıkışının cumhurbaşkanı adayı olma ve ardından fikir almaya müteveccih benzeri kadem olduğunu savundu.

“Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüyle ilgili açıklamalarını samimi değil politik bulduklarını” rapor eden Destici, Kılıçdaroğlu’nun candan olması yerinde kullanılmamış anayasaya bindi vermesi çağrısında bulundu.

BBP’nin Müessis Umumi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberinde emrihak edenlerle ilişik Kahramanmaraş Adliyesinde mahkeme olduğunu bildiren Destici, şimdiye kadar Yazıcıoğlu’nun sevgili sürecinin seçme aşamasına müdahil olduklarını söyledi. Yazıcıoğlu davasının süreciyle ilişkin bilgelik de veren Destici, “Bizim amacımız, hususiyet içerisinde bu hadiseyi parçalanmamış çıplaklığıyla ortaya çıkarmaktır.” ifadesini kullandı.

Share: