Beylikdüzü’nde Kültür Tekellüm Sezonu Açıldı

Beylikdüzü Atatürk Hars ve Tekellüm Merkezi (BAKSM), 9-27 Ekim beyninde  sanatseverler için birbirinden farklı oyunlara ev sahipliği yapacak. BAKSM sezona, çocuklar için 8 Ilk Teşrin’de Kırmızı Antetli Kız oyunu ile, yetişkinler amacıyla üstelik 9 Ilk Teşrin’de Rutkay Ermiş’in yönetip oynadığı 1984 Şişman Teftiş ile engel açacak.

Beylikdüzü’nde kültür danışma sezonu başladı. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Danışma Merkezi (BAKSM), teşrinievvel ayında birçok sanatçıyı Beylikdüzü’nde ağırlayacak. Bu kamer, sanatseverler tiyatroya doyarken torunlar dahi Kırmızı Başlıklı Kız, Kral Şakir ve Çizmeli Kedi’nin üstelik aralarında bulunduğu çokça sayıda piyes ve filmi izleme fırsatı bulacak. Genco Erkal, Rutkay Muazzez, Behzat ve Süheyl Uygur, Oya Başar ve Fırat Tanış’ın birlikte aralarında bulunduğu şanlı isimler kültür nutuk etkinliklerinde izleyicilerle buluşacak.

BAKSM BİRBİRİNDEN ÜNLÜ İSİMLERİ AĞIRLAYACAK

BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’nde, 9 Ilk Teşrin Muamele haset George Orwell’in adli eserinden uyarlanan ‘1984 Balaban Teftiş’ isimli piyes oyunu sahnelenecek. Adli sanatçı Rutkay Muazzez’in yönetip oynadığı seyir oyunu 20.30’birlikte başlayacak. 12 Teşrinievvel Çarşamba haset hikayeye türkülerin, deyişlerin haremlik ettiği benzeri yırlamak müzikali olan ‘Gelin Tanıdık Olalım’la Fırat Aşina, seyirciye, aynı Abdal hikayesi sunacak. 13 Ekim Perşembe haset Barbaros Uzunöner’in yazıp oynadığı ‘Etik Alkol’, 14 Teşrinievvel Cuma Namazı haset Gülen Karaman ve Volkan Severcan’ın başrolünü üstlendiği ‘Vişne Bahçesi’, 15 Ilk Teşrin Cumartesi günü ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ isimli oyunla Nevra Serezli ve Nuri Gökaşan, 16 Ilk Teşrin Pazar haset Ayhan Taş ve Kahraman Arı’nın başrolünü üstlendiği ‘Mahşer-i Cümbüş’, 20 Teşrinievvel Perşembe haset Behzat ve Yıldırak Uygur’un başrolünü üstlendiği ‘Süt Kardeşler’,  22 Ekim Cumartesi Ses Oğuz ve Mehmet Küçük’ün başrolünü üstlendiği ‘Freud’un İnsanları’, 23 Ekim Münasebet ‘Plastik Aşklar’ isimli oyunla Oya Başar ve Begüm Birgören, 25 Ekim Salı haset ‘Kibarlık Budalası’ isimli oyunla Aydan Şener, 26 Teşrinievvel Çarşamba günü ‘Yaşamaya Dair’ oyunuyla Genco Erkal sanatseverlerle buluşacak. Teşrinievvel ayı etkinlikleri 27 Teşrinievvel Perşembe günü ‘Ölü Ozanlar Derneği’ oyunuyla son bulacak.

ÇOCUKLAR TİYATROYA DOYACAK

Ilk Teşrin kocaoğlan süresince çocuklar üzere sergilenecek oyunlar bile şunlar:

8 Ekim Cumartesi haset, ‘Al Başlıklı Kız’, 9 Ilk Teşrin Pazar günü ‘Çizmeli Kedi’ ve ‘Hansel ve Gretel’in Maceraları’, 15 Ilk Teşrin Cumartesi ‘Z Takımı Akarsu Koruyucuları’, 16 Ekim Pazar ‘Baby Shark’, ve ‘Kral Şakir Kapadokya Macerası’, 22 Ilk Teşrin Cumartesi ‘inatçı Keçiler’, 23 Teşrinievvel Ilişki günü ise ‘Şeker Portakalı.’

Beylikdüzü Belediye Tiyatrosu ise, pazartesi dış haftanın temas günü 14.00 ve 16.30 seanslarında izleyicilerle buluşmaya bitmeme edecek.

Share: