Bilecik’te Şeyh Edebali Türbesi’ne revan yollar çalışma nedeniyle komütatör trafiğine kapatılacak

Bilecik’te, Şeyh Edebali Türbesi Yerleşkesine giden yolların şehremaneti ekiplerince gerçekleştirilecek öğün yapım çalışmaları zımnında araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, belediye vasıtasıyla gerçekleştirilecek kapsamlı çalışmanın başlaması dolayısıyla Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Gün Şeridi’ne revan yolların araç trafiğine kapatılacağı yolcu geçişine ise müsaade verileceği belirtildi.

Açıklamada, belirtilen güzergahın açar trafiği amacıyla sakıncasız ve akla yatkın olmadığına vurgu yapılarak, şunlar kaydedildi:

“Şehremaneti Başkanlığı eliyle 26 Ağustos Cuma günü itibariyle Şeyh Edebali Türbesi amacında kapsamlı öğün çalışması başlatılacaktır. İlimizde meydana gelen taşkın yağmur nedeniyle belirtilen güzergahta oluşan çukur alanların çevirgeç trafiğini tehlikeye düşürmemesi üzere Bilecik Belediyesi yönü ile özge noktalardan, Şeyh Edebali Türbesine giden yollar çevirgeç trafiğine kapatılacaktır. Vatandaşlar ve ziyaretçiler Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Gün Şeridi’ne gelgeç namına ulaşabileceklerdir. Çalışmanın tamamlanması ile alay malay söz konusu güzergah çevirgeç trafiğine açılacaktır.”

Share: