Binali Yıldırım’ın oğlunun verdiği afra tafra ruzname olmuştu! YANLIŞSIZ Partili isimden o kareye tepki

Bozuk Başbakan Binali Saika’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın 13 Ocak’ta Erzurum ziyareti sırasından Erzurum Valisi Okay Memiş ve İl Jandarma Komutanı Miralay İlker Şimşek ile birlikte çekilen benzeri fotoğrafı tartışmalara sebep oldu.

“AK PARTİMİZE BEIS VERİR”

Konu sosyal medyanın üstelik gündemine otururken, çarkıt YANLIŞSIZ Parti Saylav Mehmet Metiner’den söz konusu fotoğrafa aksülamel geldi. Twitter hesabından bire bir izah işleyen Metiner, “Ayrımsız ilin valisinin ve komutanın resmi sıfatı ve görevi olmayan kişileri -kimin oğlu ve yakını olurlarsa olsunlar- karşılamasını asla akla yatkın bulmam. Bu kök olaylar devletin saygınlığına ve şu zaman devleti başöğretmen parti olan SELIM Partimize zarar verir.” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ İL BAŞKANI BIRLIKTE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger dahi Erkam Yıldırım’ın elinde tespihiyle solunda Erzurum Valisi Okay Memiş karşısında ise İl Uyanık Komutanı Albay İlker Parıltı ile çekilen fotoğrafına çokça kaba reaksiyon göstermişti. Dülger şu ifadeleri kullanmıştı: “Erkam Saika’ın resmi bir görevi var da biz mi bilmiyoruz? Bozuk Başbakanın oğlu olmaktan öte, için sâdır iddialardan mavera hangi özelliği var ki şehir protokolü etrafında pervane oluyor. Fotoğraftaki oturuş biçimine, elindeki tespihe bir bakın. Haydi DOĞRU Öğür Erzurum İl Başkanını anlıyorum. Mebus kalkmak istiyor, SELIM Fırka’de siyaset yapanlar güçlerini vatandaştan değil, umumi başkanlarından alıyorlar. Binali Saika birlikte, Genel Başkanlarına yakın tıpkısı kişioğlu, etrafında pervane olması saf bile, devletin valisi Okay Memiş, niye orada, İl Cingöz Komutanı Albay İlker Balkır er üniformasıyla münasebet orada?”

Share: