Bingöl’de ayarı ve gramı düşürülmüş altın sattığı iddiasıyla 4 çirkin Artvin’de yakalandı

Bingöl’de kuyumculara ayarı ve gramı düşürülen altınları değerinden efdal fiyatla sattıkları gerekçesiyle 4 çirkin Artvin’de gözaltına alındı.

Bingöl Kuyumcular Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Zaman, Yenişehir Mahallesi’ndeki gelişim durumunda 2 kadından 4 eksiksiz altın satın aldı.

Daha sonraları kuyumcuların olduğu mesajlaşma grubundan ayyarlık uyarısı yapılması üstüne Kader, aldığı altınların ayarı ve gramının düşürüldüğünü tayin etti.

Çağ’ın şikayetinin arkası sıra Bingöl Güven Müdürlüğü Asayiş Büro Müdürlüğü ekipleri, düzenlilik kamerası kayıtlarından kimliğini tayin ettikleri zanlıların bu şekilde kentteki apayrı kuyumculara de zer sattığını belirledi.

Güvenlik Büro Müdürlüğü koordinesinde yapılan mesai sonucu 2’si kadın 4 kaka Artvin’in Hopa ilçesinde yakalandı.

Dernek Başkanı Dünya, gazetecilere, 4 kızıl satın aldığını anlatarak, “Böyle bir özdek aklımın ucundan geçmedi. Şikayetçi oldum. Güven güçleri eliyle Hopa ilçesinde yakalandılar. Bire Bir tamam altın normalde 7 bin teklik, ben benzeri altından 1600 teklik uymazlık ettim. Çok balaban miktarda kazanç elde ediyorlar. İş yeri kalabalıktı. Avrat oldukları üzere güvenerek altınları aldım.” diyerek konuştu.



Share: