Bingöl’ün köylerinde içme suyu araştırma çalışmaları sürüyor

Bingöl’ün köylerinde içmece suyu etüt çalışmaları sürüyor

BİNGÖL – Bingöl’ün köylerindeki içme suyu ihtiyacını kaplamak üzere başlatılan istikşaf çalışmaları, layenkati ayrımsız şekilde sürüyor.

Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi Umumi Sekreterliği koordinesinde, merkeze ve ilçelere mecbur köylerde içmece suyu ihtiyacının karşılanması için sondaj çalışmaları ayrımsız süre ilk başlatıldı. Bu çerçevede programa alınan bir nice köyde çalışmalar sürüyor.

İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, köylerdeki içmece suyu temini amacıyla başlatılan etüt çalışmalarının bitmeme ettiğini belirtti.

Üçgül, ” Hem biçim hem birlikte ilçelerimize kapalı bir nice köyde içme suyu ihtiyacının karşılanması üzere tetebbu çalışmalarına başlamıştık. Allah’a şükür çalışmalarımız layenkati devam ediyor. Özellikle rustik alanda faal ve içmece suyu sıkıntısı çeken vatandaşlarımız amacıyla iş gözetmeksizin takım arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Sezon sonuna kadar programa aldığımız köylerdeki çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Seçkin zaman vatandaşlarımızın taleplerine bedel verdik, hizmet etmeye bile bitmeme edeceğiz” dedi.Share: