Bodrum’da Ege Bölgesi İş ve Lansman Forumu düzenlendi

Rusya- Türkiye İş Konseyi vasıtasıyla Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Iye Bölgesi İş ve Tanıtım Forumu düzenlendi.

Bodrum Tecim Odası’ndan (BODTO) yapılan açıklamaya bakarak, BODTO’birlikte gerçekleşen etkinlikte, iş insanları Rusya pazarında eser geliştirme imkanları için düet görüşmeler yaptı. Bodrum’un sektörel tanıtımlarının üstelik yapıldığı forumda Rusya-Türkiye İş Konseyi ile RTİK-RUSİAD oluşumlarının Rusya’ya ihracatta sağladığı kolaylaştırıcılıklar üzerine üstelik bilgiler verildi.

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ve Rusya’nın eş menfaatlerde buluştuğuna değinerek, iki komşu ülkenin tıpkı ülfet köprüsüne ehil olduğunu belirtti. Domestik yönetimlerin diplomaside hazar diyalogları kurabileceğine birlikte değinen Aras, bu doğrultuda bir nice mevki ile birlik halinde olduklarını kaydetti.

BODTO Başkanı Mahmut Başkumandan Kocadon dahi göz ile iletişime geçerek etkinliği gerçekleştiren Rusya-Türkiye İş Konseyi Başkanına ve RTİK-RUSİAD Başkanlarına teşekkürname ederek, iş insanlarının firmalarını Rusya pazarında tanıtmalarına imkan tanıyan bu oluşumu destekleyeceklerini bildirdi.

RTİK-RUSİAD Başkanı ve Rusya-Türkiye İş Konseyi Komutan Danışmanı Hacı Akdemir de hazırladıkları ticari portal ile Türk girişimcilerin kitap tanıtımı ile dış pazara açılabileceğine bel etti.

Akdemir, Bodrum’un peşi sıra İzmir, Bursa ve İstanbul’de 6 kamer süresince bunun üzere organizasyonlarla gelişim insanlarını tıpkı araya getireceklerini birlikte tabir etti.

Konuşmalar ve bilgilendirmelerin arkası sıra toplantı BODTO fuaye alanında ikili hareket görüşmeler ile bitmeme etti.

Share: