Bolu Belediyespor, Selatin Ligi’nde ikinci sezonuna hazırlanıyor

Bolu Belediyespor Kadın Uçan Top Takımı, Misli.com Sultanlar Ligi’nde 2022-2023 sezonu hazırlıklarına devam ediyor.

Selatin Ligi’nde ilk kez saha aldığı 2021-2022 sezonunda kümede kalma hedefini yakalayan ve alelhusus içi sahada aldığı galibiyetlerle dikkati çeken Bolu ekibi, kullanılmamış sezonu elan bol tıpkısı yerde bitirmeyi amaçlıyor.

Başantrenör Salih Yergin koordinesinde çalışmalarına devam eden voleybolcular, bazı günleri koşa antrenmanla geçiriyor.

Bolu Belediyespor Başantrenörü Salih Yergin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eskimemiş sezonun zor derecesini bildiklerini dile getirerek, “Lige hareketli takımlar geldi. İyi yatırımlar var. Tığ bile Bolu’nun bize verdiği desteğin sorumluluğunda, elimizden geldiğince antrenmanlarımıza vakar verdik. Bu yıl az buçuk daha taze benzeri yapılanma, elan tempolu ayrımsız bando olduk. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Aynı oyuncumuz ÇAKER Milli Mızıka kampında. O de önümüzdeki günlerde aramıza katılacak. Ondan bilahare cemi topluluk yerine hazırlık maçlarına başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Sabık sezonki rüçhan hedeflerinden birinin ligde üstüne düşmek, sonrasında ise elan yukarılara ayartmak olduğuna değinen Yergin, “Bunu başardık. Bu sene bile bir şekilde davranacağız. Bütün konusunda koyarak gidiyoruz. Bu yıl üstelik sabık sene bitirdiğimiz yerin daha üstünde aynı tertip hedefliyoruz. Ligin başında ekstra galibiyetler çıkartabilirsek ikinci devir türkçesi haddinden fazla abat ve keyifli bire bir sezona devam ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediyespor taraftarına bile çağrıda kâin Yergin, “Geçen seneden elan fazla peyrev bekliyoruz. Onlar olmasaydı tığ o dereceyi yapamazdık. Geçen yıl deplasmanda 1 galibiyetimiz vardı amma içeride haddinden fazla yavaş manada yekpare takımları hırpaladık. Bu dahi taraftarımızın desteği sebebiyle oldu. Bolu, rakipler amacıyla çok güçlü tıpkı deplasman.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: