Brent petrolün varil fiyatı 83,75 dolar

Brent petrolün varili, arsıulusal piyasalarda 83,75 dolardan işlem görüyor.

Dün 84,13 dolara büyüklüğünde yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 83,69 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, bugün saat 09.47 itibarıyla kapanışa bakarak yüzde 0,07 artarak 83,75 dolar oldu. Bir dakikalarda Garp Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 77,34 dolardan kamera buldu.

Fiyatlardaki bölümsel yükselişte, talep toparlanmasına ilişik beklentiler deli dolu oldu.

Amerikan Yer Yağı Enstitüsü, ülkenin tor petrol stoklarında geçen hafta esbak haftaya göre 2 milyon 184 bin varil düşüş adisyon edildiğini açıkladı. Meydan beklentisi, stokların 2 milyon 150 bin varil artacağı yönündeydi.??

Stoklardaki düşüş öngörüsü, ülkede talebin yüksek seyrettiği algısıyla fiyatları fevk cepheli destekledi.?

ÇAKER Erke Danışma İdaresinin resmi yığılım verileri bugün açıklanacak.

Öte yandan, ÇAKER Dalan Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın çolpa açıklamalarında bulut edildiği büyüklüğünde delimsirek bir ton kullanmaması bile piyasalarda risk iştahını artırdı.

Powell, dezenflasyon sürecinin ara sıra sektörlerde başladığını ancak daha gidilecek çok defa olduğunu belirtti. Powell, 2023’te enflasyonda kocaman düşüşlerin görülmesini beklediklerini kaydetti.

MEMLUK dolarının diğer servet birimleri karşısında değerini ölçen endeksteki depresyon da dolara endeksli petrolü sair para birimlerini kullanan alıcılar için henüz ucuz kuzuluk getiriyor. Bu buut alımların artmasına sebep yerine yer yağı fiyatlarındaki yükselişi destekliyor.

Brent petrolde ustalık olarak 83,83 ile 84,02 dolar aralığının dayanım, 83,64 ile 83,45 dolar aralığının ise destek bölgesi namına izlenebileceği belirtiliyor.

Share: