Bu listedeki yiyeceklerin gaz faturalarını düşüreceği belirtildi!

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan akse başta kalkmak üzere acun genelinde enerjiyle ilgili yaşanan tedbir sorunları dolayısıyla Avrupa bir anda buz kesti. Mutluluk genelinde hep battaniyelere sarılırken, krizin zahir atlatılacağı üstelik merak konusu oldu.

UZMANLARDAN UYARI GELDİ

Gaz krizinin bodur sürede çözülmeyeceğinin anlaşılması üstüne ise ülkedeki aymazlık uzmanlarından vatandaşlara heybetli aynı uyartı geldi. Uzmanlar, akşam yatmadan tüketilecek bazı besinlerin, vücudu yunak tutması nedeniyle gaz faturalarının düşmesine hastalık olacağını dile getirdi.

LİSTEDE BIRLIKTE NAMEVCUT NAMEVCUT

Uzmanlar aracılığıyla hazırlanan listede şu besinlere saha verildi: ” Vadi fıstığı, badem ve antep fıstığı metabolizmanızın hızını artırabilir ve üzeri ısınızı yükseltebilir, bu illet üşümeden uyumanıza apotr evet. Bunun yanında bu fındıklar katıksız melatonin hormonu içerdikleri üzere çarpık çurpuk ayrımsız şekilde uykuya dalmanıza koruyucu peki.

Tarçın, soğukken vücudumuzun ısısını artıran termojenik özelliklere sahiptir, bu nedenle akşam bir boduç sütün içine serpin ve kolaylıkla uykuya dalacaksınız.

Yulaf, normalde günün başında tüketilen tıpkı araç kendisine tercih edilir fakat yatmadan evvel yararlı olduğuna dair kanıtlar var. Yüksek kepek ve tel içeriği zımnında vücudunuzda yavaş parçalanırlar ve bu yavaşlık sindirim, ısınma enerjisi salar.

Muz, B vitamini ve magnezyumla içeren muz, tiroid ve adrenal bezlerinizin çalışmasına apotr olur, böylelikle soğuk havalarda gövde ısınızı düzenler.

Ginger, Zencefilin yaradılış genişletici özelliği sebebiyle içki damarlarınız gevşer, bu da kan akışının artmasına katkıda bulunur ve vücudunuzun ısınmasına havari peki.

Havuç, sindirim sırasında henüz fazla enerjiye ihtiyaç duyması nedeniyle vücudunuzun ısınmasına hastalık evet. Bunların yanı sıra uzmanlar, karpuz, şeftali, portakal, kereviz ve hıyar kabilinden üzeri ısısının düşüren yiyeceklerden uzak durmamızı tavsiye etti.

Share: