Burcu Güneş’in üvey annesine açtığı tapu davasında karar: Duruşma davanın reddine hükmetti

Babasından bırakıt küsurat evi konusunda geçirdiği iddiası ile üvey annesine tapu iptali davası açan Itır Güneş’in davasında mahkeme, davanın reddine karar verdi. Müddeialeyh tarafın avukatı, “Karar ile müvekkilim hak ettiği adalete kavuşmuştur” dedi.

Sanatçı Burcu Sıra, 2002 yılında ebedî uyku eden babası Yüksek Gündüz’ten bırakıt artan Antalya’daki evi bedelsiz şekilde üstüne geçirdiği iddiasıyla üvey annesi Nuray Zaman’e tapu iptali davası açmıştı. Antalya 5. Temel Ünsiyet Mahkemesinde açılan “tapu iptali ve tescil” davasında hakim, lüp 3/8 hissesine ihtiyati hazırlık konulmasına değişmeyen vermişti.

“Eniştem, ülkü konusu olan evi ablama bergüzar etmiştir”

Açılan davanın 2. celsesinde şahitlik eden Nuray Ruz’in kardeşi Gülay Şengün, “Mahkemeli ablam tamam. Ulvi Gündüz davalının eşiydi. Davacı Burcu Devir, Ali Devir’in önce evliliğinden olan kızıdır. Ablam davacı Burcu Çağ’i zat arı kızı kadar görmüştür. Burcu Ruz evlenip evden ayrıldıktan sonraları yine babası ve ablam ile görüşmeye bitmeme etti. Eniştem, dava konusu olan evi ablama armağan etmiştir” şeklinde beyanda bulunmuştu.

Mahkeme, bugün tanıdık 3. celsede kararını açıkladı. Antalya 5. Temel Ülfet Mahkemesinde görülen değişmeyen duruşmasında davanın reddine değişmeyen verildi.

“Karar ile müvekkilim adalet ettiği adalete kavuşmuştur”

Davaya ilişik mütekellim Nuray Tarih’in avukatı Begüm Güngör, “Müvekkilim seçme antlaşma davacıyı öz kızı üzere görmüş, sevmiş, bütün ilişkileri sorun sürecine büyüklüğünde bu şekilde devam etmişti. Müvekkilim türe etmediği halde hakeza tıpkı süreçle yüz yüze noksan ve bu süreçte çok kaypak, mağduriyetine etken olmuştur. Süreci başından sonuna büyüklüğünde, bugüne kadar izlem ettik ve nahak davanın reddine değişmeyen verildi. Sunulan karar ile müvekkilim adalet ettiği adalete kavuşmuştur. Nahak bir dava olduğu kanaatine varıldı. Davacıyı gelişigüzel ant temiz kızı üzere dost müvekkilim, bu kabil bir bir ülkü ile yüz yüze kaldığı için dikçe üzüldü. Bu mağduriyetin bu kararla gitmiş olması onu mutlu etti. Biz de sürecin takipçisi namına talebimizin kabulüyle, davanın reddine değişmeyen bırakılmış olmasıyla adaletin naz ettiğini bir yol elan anlamış olduk” dedi. – İSTANBUL

Share: