Büyükdede: “Gaziantepli sanayici iri düşünüyor”

T.C. Uran ve Uygulayım Bilimi Icra Vekili Yardımcısı Hasan Büyükdede ve beraberindeki astronomi, Gaziantep Tecim Odasını (GTO) ziyaret etti. Ziyarette Gaziantep’in ticari hayatı ve ekonomisi, GTO’nun yürüttüğü çalışmalar ve projeleri ile üyelerin taleplerinin ele alındı.

GTO Umumi Heyet Başkanı Tuncay Yıldırım ziyarette Vekil Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin daha evvel yürütme ettiği İstanbul Tecim Odası ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine aksan yaparak “Köprünün ayrıksı ucunda sahadan gelen birinin olması çok nadir.” diye şunları söyledi:

“TOBB çatısı altındaki Delik ve Borsalar olarak bildirme önemli misyonumuz hakiki sektörün temsiliyeti Üyelerimizin ihtiyaç, dava ve görüşlerini size aktarıyoruz. Üyemiz ile sizin aranızda köprü oluyoruz. Köprünün farklı ucunda sahadan gelen birinin olması haddinden fazla eşsiz… Çünkü tıpkı dili konuşuyoruz ve bire bir vesile bizi çözüme yaklaştırıyor. Bakanlığımızın çözüm odaklı olmasından belde mutluyuz.”

Kentin hesaplı gücünün Gaziantepli iş insanlarının cesaretinden kaynaklandığını dile getiren Yıldırım, “Gaziantepliler konfor alanının dışına çıkma cesareti gösteriyor. Bu cesurluk üstelik bizi 185 ülkeye ürünlerini ulaştıran tıpkı üretim ve ihracat üssü haline getirdi. Bunu ileriye atmak ve sürdürülebilir geçirmek amacıyla da bakanlığımızın henüz çok desteğine ihtiyacımız var. Bize zaman vereceğiniz desteğin biraz yıl süresince kendini amorti edeceğinden ve milli gelire katkı sunacağından sakıncasız olabilirsiniz.” dedi.

Gaziantepli sanayicilerin büyük düşünmesinden etkilendiğini tamlayan Icra Vekili Yardımcısı Büyükdede ise şunları ifade etti: “Gaziantepli sanayicilerin bakış açıları değişik şehirlere bakarak haddinden fazla değişik. Şişman düşünüyorlar. Dünyaya yayılmışlar. Bu oldukça delici… Bakanlık kendisine sanayici ile bürokratı birlikte getirmeye çalışıyor, bürokrasiyi sanayicinin yararına yolmak için çabalıyoruz. Sanayici var kim bu bakanlık var. Küşade kapı politikası uyguluyor, herkesi dinlemeye çalışıyoruz. Kişi içimize kapanarak başaramayız.”

Ziyarette gerçekleştirilen danışma toplantısında Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve GTO Umumi Heyet Başkanı Tuncay Saika’ın yanı sıra, GTO Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, Meclis Riyaset Divanı ve Umumi Heyet üyeleri ile Vekillik yetkilileri kayran aldı. – GAZİANTEP

Share: