BÜYÜKELÇİ MEYER-LANDRUT, ÇANAKKALE’DE ŞEHİTLİKLERİ VE ANITLARI ZİYARET ETTİ

AVRUPA Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Sefirikebir Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’nda bulunan şehitlik ve anıtları ziyaret etti.

Çanakkale’ye benzeri dizi film programa süzülmek için mevrut Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Sefirikebir Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’nda bulunan şehitlikleri ve anıtları ülfet etti. İlk namına Şehitler Abidesi’ni gezen Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Kayran Başkanı İsmail Kaşdemir’den alan üzerine hikmet aldı. Elan sonra Atatürk Anıtı’na çelenk sunan Büyükelçi Meyer-Landrut, simgesel şehit mezarlıklarına karanfil bıraktı. Buradan Fransız Askeri Mezarlığı ile İngiliz Milletler Topluluğu Anıtı’nı musahabe yazar karanfil bırakan Büyükelçi Meyer-Landrut, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni gezdikten bilahare hatırat defterini imzaladı.

Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, yadigâr defterinde şu ifadelere düz verdi: “Eskiden kanla yıkanmış bu topraklarda zaman birlikte olmamız ve ferda üstelik bu arada olacağımız gerçeği, şehitlerin fedakarlıklarını unutmayacağımızın aynı göstergesidir. Zaman bile erte da dünya barışını siper yönündeki kararlılığımız bitmeme edecektir. Ruhlarınız sevinçli olsun.”

Share: