Çanakkale’de İl Kıran ve Acil Boyut Eş Güdüm Müesses toplantısı düzenlendi

Çanakkale’de muhtemel akva gök patırtılı boğanak öncesi İl Facia ve Ivedi Format Eş Güdüm Yerleşmiş toplantısı düzenlendi.

Çanakkale Valisi İlhami Lüle Taşı başkanlığında, İl Kıyamet ve Evgin Ebat Müdürlüğünde (AFAD) gerçekleşen toplantıda, sağlam yağışlarla alay malay dominant, taşkın, sebep, evcil mahmul yağışı, yağış anında akva rüzgar ve sıkıntı ile hortum kadar olumsuzluklara karşı alınan tedbirler değerlendirildi.

Vali Denizköpüğü, kamu çekicilik ve kuruluşlarının oluşabilecek olumsuzluklara alın eş güdüm içerisinde çalışmaları gerektiğini belirterek, Çanakkale ili genelinde muhtemel yağıştan oluşabilecek olumsuzluklara alın alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalarda ilgililerin duygunluk göstermesi talimatını verdi.

Vatandaşların da olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olmaları gerektiğini anlatım eden Denizköpüğü, şehir halkının damarlı albeni koşulları dolayısıyla sosyal medya ve anonslardan yapılan uyarılara uymalarının önemine özen çekerek, devletin umum birimleriyle milletin hizmetinde olduğunu kaydetti.

Toplantıya, Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan, Ilbay Yardımcısı Yüce Muhittin Varol, İl Güvenlik Müdürü Faruk Karaduman, İl Uyanık Komutanı Albay Sadi Akman, Kıran Asayiş Garp Marmara Takım Komutanı Kaymakam Ercan Devlet, Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, AFAD Müdürü İbrahim Tarı, İl Keyif Müdürü Gökhan Baştürk, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Erdem Karadağ ile kıran ve müstacel boyut eş güdüm müesses üyeleri katıldı.

Share: