Çankaya Belediyesi’nden Gaziler Haftasında Konya Gezisi

Çankaya Belediyesi, 19 Ilkgüz Gaziler Haftası zımnında düzenlediği etkinlikler kapsamında gaziler ve şehit yakınlarını Konya gezisinde mihman etti. Hafta boyunca değişik grupların katıldığı yolculuk programı, gelecek hafta Eskişehir gezisi ile devam edecek.

Çankaya Belediyesi, 19 Ilkgüz Gaziler Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikler kapsamında gaziler ve martir yakınlarını Konya gezisinde konuk etti. Hafta süresince farklı grupların katıldığı yolculuk programı ati hafta Eskişehir gezisi ile bitmeme edecek.

Türkiye’nin mutlak ve özgür benzeri ülke olması uğrunda şehitlerin ve gazilerin gösterdiği yabansı mücadelenin hakkının ödenemeyeceğini kaydeden Çankaya Şehremini Alper Taşdelen, “Tığ bu ülkede özgürcesine soluk alabiliyorsak, özgürcesine ibadetimizi yapabilip yaşayabiliyorsak bunun şehitlerimizin ve gazilerimizin yardımıyla olduğunu biliyoruz. Cemi gazilerimize mıhlı bir mülk diliyorum. Çankaya’dahi şehitlerimizin isimlerini parklarımızda, mekanlarımızda yaşatmaya devam edeceğimizi bilmenizi isterim. Gazilerimiz ve martir yakınlarımız başımızın tacıdır. Onlara farklı aynı kentte farklı benzeri gün geçirmelerini sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Konya gezimiz sonrası Eskişehir gezimizde dahi ağırlayacak olmaktan mutluyuz” diye konuştu.

ENGELLİ BİREYLER VE YAKINLARI UNUTULMADI

Çankaya Belediyesi, gezi kapsamında engelli bireyleri ve yakınlarını üstelik unutmadı. Belediye Konya gezisinde misafir ettiği mânialı bireyleri ve yakınlarını birlikte ati hafta Eskişehir gezisinde mihman edecek.

Share: