Canlı horozlar yeni sezona iddialı hazırlanıyor

Yıpranmamış sezonda TFF U19 Elit B Ligi’nde savaş edecek olan Denizlispor, kullanılmamış zaman hazırlıklarını Teknik Mesul Gökhan Üs nezaretinde sürdürüyor.

Eskimemiş sezonda Elit B Ligi’nde dal yakınlar üzere mücadele edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Şehremaneti Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Futbol Kulübü, Pendikspor Ayak Topu A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile mücadele edecek.

Ligi ve bakir mevsim hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Teknik Sorumlusu Gökhan Esas, eskimemiş sezon hazırlıklarının gayet mebzul geçtiğini vurguladı. Esas, “Şu ana büyüklüğünde 34-35 antrenmana andıran antrenman devamlılığımız var. Hem fiziksel anlamda hem bile taktiksel anlamda yavaş yavaş toparlıyoruz. Kol bu sene 20 takımlı kaçınan. Sabık sene 36 bando maç oynanmış ayrımsız takım vardı. Ama demin 20 takımlı bir kol var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz çift devreli grup usulü oynanacak. 18 karşılaşma oynanacak. Maç sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara bakarak sayı bir iki. Bağımlı bu ayrıntılar hisse senedi çağında ne büyüklüğünde haddinden fazla karşılaşma oynarlarsa o kadar iyi. Bu nedenle bu açığı tedbir maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma revan oyuncu bire bir henüz dönmemeli”

Eskimemiş zaman hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın serencam halini rüyet imkanı bulduklarını belirten Asıl “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Ast yapılar böke olma, kupa edinim yerleri değildir. Zir yapılarda öncelikli hedef A takıma gür oyuncular yüklemek olmalıdır. A takıma vereceğiniz aktör tamamlanmış oyuncu adına A takıma gitmeli. Giden oyuncu benzeri daha gelmemeli” diyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: