Çeşme’den yola sâdır müzaheret gemisi İskenderun’da

Çeşme Limanı’ndan, çokça sayıda aksiyon makinası ve başka yardım malzemelerinin doldurma işleminin tamamlanmasının ardından yola sâdır Ulusoy 5 Ro-Ro Gemisi İskenderun Limanı’na vardı.

İMEAK Deniz Tecim Odası İzmir Şubesi afet bölgesine ulaşım sorununu deniz eliyle geçmek amacıyla Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanlığının koordinasyonu ile alay malay Pınar Limanı’ndan, çokça sayıda aksiyon makinası ve diğer müzaheret malzemelerinin doldurma işleminin tamamlanmasının arkası sıra yola sâdır Ulusoy 5 Ro-Ro Gemisi İskenderun Limanı’na vardı.

Bu akşam ezanı saat 20.30 sıralarında İskenderun limanına ulaşan Ro-Ro gemisi, iş makinaları ve arkalama malzemelerinin limana indirilmesinin peşi sıra bu geceleyin İskenderun Limanı’ndan ayrılarak Çeşme’ye dönecek. Çeşme’ye yersiz kendisine dönecek olan Ro-Ro gemisi, zelzele bölgesinden bırakmak talip depremzedeleri bile Pınar’ye taşıyacak.

7 Gücük Ay Salı günü, sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aliağa, Bergama, Torbalı, Kuşadası, Urla, Karaburun ve Çeşme’den mevrut haddinden fazla sayıda iş makinası, yaşam konteyneri, beton etkileyici Hilti, forklift, vinç, gıda, esenlik ve dirim malzemeleri, su kabilinden yer sarsıntısı bölgesinde vacip olacak malzemeler Ulusoy 5 Ro-Ro gemisine yüklenmişti. Çeşme Kaymakamlığı ve Pınar Belediyesi’nin çağrısıyla toplanan haddinden fazla sayıdaki arkalama malzemesi birlikte Ro-Ro Gemisi’ne yüklenerek zelzele bölgesine gönderilmişti. – İZMİR

Share: