CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Koca, Muş’ta konuştu Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Umumi Başbuğ Yardımcısı Muharrem Eş, “Sedir 1 Ekim’de açılıyor. 2 Ekim’da CHP’nin ocak sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda her öz haddinden fazla değişik olacak.” dedi.

Parti Sedir Üyesi Rüya Akdoğan ve Eş Kolları Genel Başbuğ Yardımcısı Ayten Gülsever ile Muş’a gelen Erkek, partisinin el başkanlığında düzenlediği matbuat toplantısında, Muş, Bingöl, Elazığ ve Tunceli’de iş yürüteceklerini belirtti.

Parti, Kavim İttifakı ve 6’lı masa adına çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Ayvaz, şöyle konuştu:

“Demokratik ülfet devleti amacıyla güçlendirilmiş vekil sistemi gerçekleştirme edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Millet İttifakı’nın cumhur reisi adayı Türkiye’nin 13. cumhur reisi olacaktır. Öncelikle vatandaşın pahal sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Divan’ten çıkaracağımız yasa ‘siyasi aktöre yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ üzerine olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız amade. Anayasal ve kanuni çalışmalarımız tamamlandı.”

“Sedir 1 Ekim’da açılıyor. 2 Ekim’üstelik CHP’nin aile sahipliğinde 6’lı masa ikinci turuna başlayacak. İkinci turda seçkin özdek çokça değişik olacak.” diyen Koca, iktidarları döneminde geçmiş yapacakları işlerden birinin birlikte “Orta Şark Hazar ve İşbirliği Teşkilatı”nı bina etmek olduğunu kaydetti.

Teşkilatın kurucu devletlerinin Türkiye, Suriye, İran ve Irak olacağını aktaran Ayvaz, şöyle bitmeme etti:

“Sonradan başka devletler dahi katılacak. Orta Şark’da mesail çözülecekse buradaki devletler ve uluslar çözecek. Bu çalışmaların hepsi yapılıyor. Intihap kararı alındığı gün Türkiye abat ayrımsız zaman takanak. Türkiye’nin kaynakları ve nitelikli dinç nüfusu var. On Paralık kimesne etnik kimliği, fideist, mezhebi, düşüncesi ve hayat tarzı cihetiyle ötekileştirilemez. Buna asla izin edilmeyecek. 85 milyon barış ve geçim içre hep birlikte yaşayacağız.”Share: