CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, Tunceli’de konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Aşure Ayı Ayvaz, “12 Ilkgüz çarpış hukukunun yarattığı zayıflatılmış saylav sistemi değil, güçlendirilmiş milletvekili sistemi getireceğiz.” dedi.

Eş, partisinin el başkanlığında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin sunu asıl sorunlardan birinin akıl göçü olduğunu ve gençlerin geleceklerini, umutlarını ve hayallerini apayrı yerlerde aradığını iddia etti.

Güven veren mıhlı sistemi nesir edeceklerini belirten Ayvaz, “12 Ilkgüz çarpış hukukunun yarattığı zayıflatılmış mebus sistemi değil, güçlendirilmiş mebus sistemi getireceğiz. Kuvvetler ayrılığını getireceğiz, demokratik ahbaplık devletini, çoğulculuğu, kolektif çalışmayı, yaşayan kurumlar, kurallar ve kadrolar yapı edeceğiz.” dedi.

Muharrem Eş, Cumhuriyet Altını Ahali Partisi, Budun İttifakı ve altılı masa olarak çok kısık icraat yaptıklarını aktardı.

Türkiye’üstelik haddinden fazla tehlikeli sorunların olduğuna ve çözülebileceğine meni fail Eş, önlerindeki geçmiş seçimin bir zamanda plebisit niteliğinde olacağına dikkati çekti.

Erkek, “Seçmen sandığa giderken vicdanında ve aklında şu muhakemeyi bile yapacak. Bu cümle devam mı etsin, değişsin mi? Bunun kararı üstelik verilecek. Tıpkısı zamanda bu seçimin çokça nazik anlamı var, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atıyoruz. Tığ, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasiyle taçlandırmaya alay verdik.” diyerek konuştu.Share: