CHP Kurmayları, AKP Elazığ İl Başkanlığı’nın Afişlerine Tepki Gösterdi: “Yolumuzda Yürümeye Bitmeme Edeceğiz.

Marifet: TAMER ARDA ERŞİN – Müşteri: KEMAL SEVİNDİRİCİ

AKP Elazığ İl Başkanlığı’nın CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun kadro toplantısı öncesinde kentte astırdığı afişlere aksülamel gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Bu ülkedeki iklimi bozmaları tür değil. Ne büyüklüğünde çabalarlarsa çabalasınlar geliyor, gelmekte olan” dedi. CHP Genel Komutan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “AKP İl Başkanı da, bu işleri yapanlar dahi bilsinler ki bizde onlara verecek malzeme namevcut. Onlar gerginliklerini yapmaya bitmeme etsinler. Kişi pisliklerinde, saygısızlıklarında boğulmaya devam etsinler. Tığ yolumuzda yürümeye devam edeceğiz” diyerek konuştu.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’bile yaptığı kol toplantısı öncesinde AKP İl Başkanının billboardlara astırdığı afişler CHP’lilerin tepsini çekti. CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba ve Gamze Atmaca İlgezdi, AKP İl Başkanlığı’nın astığı afişleri ZÜMRÜDÜANKA Fen Ajansı’na değerlendirdi.

Ağbaba, ” Türkiye’nin temas aracılığıyla pislik fışkırdığını, milletvekilleri ve bürokratların isminin karıştığı büyük yolsuzluklar olduğunu” dile getirerek, “Türkiye’bile ne taşı kaldırsanız adeta bokluk akıyor. Türkiye’nin gerçeği bunlar var. Türkiye’da kimsenin umudu AKP değil. Tıpkı yüklülük politikası izleyerek, suçlayarak, taşlama ederek, gene kendini var etmeye çalışan siyasa ile karşı karşıyayız” dedi.

Ağbaba, AKP’nin “üs yüzünün ortaya çıktığını” belirterek, “AKP İl Başkanı üstelik, bu işleri yapanlar da bilsinler ki bizde onlara verecek gereç yok. Onlar gerginliklerini yapmaya bitmeme etsinler. Özlük pisliklerinde, zat saygısızlıklarında, zat ahlaksızlıklarında boğulmaya devam etsinler. Biz yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Tığ zaman Elazığ’a geldik, kimseyi ayırmadan bilcümle toplumla kucaklaşmaya çalışıyoruz. Kimse bizim düşmanımız değil. Onlar birilerini düşman görebilir ama düşman gören anlayışı bile bu topraklardan kovacağız” diye konuştu.

Ağbaba, 2018 yılına bakarak CHP’nin Doğu ve Güneydoğu’da oylarının arttığını kaydederek, “2018’den daha ongun durumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Türkiye’nin seçkin tarafında oylarımızın arttığını münhal gözle görebiliyoruz” dedi.

“HALKI FARK ETMEK ANLAMINA GELİYOR”

“İktidar olan benzeri partinin temsilcilerinin bunu yapması halkı ayirmak anlamına geliyor” diyen CHP’li İlgezdi ise şunları söyledi:

“Safiha, esasen hangi büyüklüğünde ayrıştırdıklarının haddinden fazla net göstergesi. Bu topraklar, bayrı topraklar; bilcümle beraberlik, ülfet konusunda kurulu yaşadı, yüzyıllar süresince. Özellikle üstelik iktidar olan ayrımsız partinin temsilcilerinin, yetkililerinin bunu yapması halkı ayirmak anlamına geliyor. Yasal olan tıpkı partinin, müessis partinin misyon gösterilmesi; Atatürk’ün olan bire bir partinin misyon gösterilmesi kabul edilebilir aynı madde değil.

Kendilerine verilecek cevap esasen umum vasıtasıyla veriliyor. Bunu göreceğiz. Tığ seçkin şeye karşın yolumuzda akıllıca, düzgün yürüyüp, kucaklaşacağız bu halk ile. Bölmeyecek, birleştireceğiz. Bölmeyecek kardeşleştireceğiz. Çünkü bu topraklarda yıllarca kız alınıp, kız verildi. Bu ülkedeki iklimi bozmaları kabil değil. Ne büyüklüğünde çabalarlarsa çabalasınlar geliyor, gelmekte olan. ve bu talih dem takanak, bu ülkede insanlar huzur, sulh, bahtiyarlık içre yaşayacak.”Share: