CHP lideri Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş’a esasen kapıyı kapattı: Namzet 6’lı masadan çıkarsa daha avantajlı evet

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, gazetecilerle bire bir araya gelerek yıl sonu değerlendirmesi yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu’na; Tümen Sözcüsü Üstün Öztrak, Genel Başbuğ Yardımcıları Selin Sayek Böke, Genel Başbuğ Başdanışmanı Tuncay Özkan, Ekip Başkanvekili Açık Deniz Özkoç ve İletişim Koordinatörü Ömer Topsakal haremlik etti.

“6’LI MASADAN BİRİNİN ADAY OLMASI ARTI OLUR”

Önümüzdeki seçimlere ve muhalefetin belirleyeceği adaya ilişkin görüşlerini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Şu ana kadar cumhurbaşkanlığı adaylığı masada konuşulmadı, adayın nitelikleri konuşuldu. Cumhurbaşkanlığı adaylığı üstüne kilitlenmek falsolu sisteme odaklanmamız lazım. 6 liderden biri namzet olursa artısı dahi cins, süreci bildiği için.” dedi.

“DİLİMİZDE TÜY BİTTİ”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın namzet olma ihtimali sorulan CHP lideri ise “Dilimizde tüy bitti. İki şehremini görevinin başında çalışıyorlar. Reisicumhur adayını belirleyecek olan 6’lı masa.” ifadelerini kullandı.

EYT DÜZENLEMESİ YORUMU

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde: “Erdoğan ‘Seçimi kaybedeceğimi bilsem uygulamam’ demişti seçimi kaybedeceğini biliyor o üstelik ayırt ediyor, ona çok şey yaptıracağım henüz. Devletin şüphesiz yönetileceğini bilmiyor benden öğreniyor elbette müdahale edilmesi gerektiğini bilmiyor benden öğreniyor. Ona çıktı madde yaptıracağım.

“DEVLETİ KİŞİSEL ÇIKARLARIN IÇIN YIPRATTIN”

Suriye üzerine düşüncelerim sunma yeniden beri belliydi, kusurlu yapıyorsunuz dedim Erdoğan’a mektup yazdım, 27 Ağustos 2012 10 sene önceki. falsolu yapıyorsunuz demiştim. Erdoğan’a çıplak ifade edeyim senden çok elan gür devleti biliyorum. Sen muazzam Türkiye Cumhuriyeti devletini zatî çıkarların için yıprattın. 24 saatte Emevi Camisi’hangi gideceklerdi kaç yıl geçti 10 yıl geçti. Şimdi yalvarıyorlar Esad bizim ile barışır mı? Akdarı ile bile. Halk etek öpüyorlar. Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kimse umum etek öpmek amacıyla kapı konu dolaşmaz bekçi. Tarihimizde hakeza tıpkısı öz yaşanmadı.

“İMAMOĞLU ŞIŞMAN LOKMADIR”

Ekrem İmamoğlu balaban lokmadır, boğazınıza takılır. Umarım olayı o büyüklüğünde düzensiz boyuta taşımazlar. Seçimle gelen atanmış yargıçlar vasıtasıyla gidercesine onun adı demokrasiye darbedir, İstanbullulara darbedir.

“EKREM BEY’İ AKMAN KIŞMIRI BIRAKMAK İSTİYORSAN GEL SEÇİM YAPALIM”

Ekrem Koca seçimi kazandı ders almadılar, bibi öğüt çıkarmadılar. Atanmış iradesini tutu altına alınmış benzeri mahkemenin arkasına sığınarak Ekrem Eş’i bloksuz çoğaltmak istiyorsan yüreğin yetiyorsa gel seçme yapalım. Erdoğan’a gelişigüzel türlü fırsatı veriyorum boyunun ölçüsünü alsın diye niteleyerek zira bu ülke vatandaşının vicdanına güveniyorum bu kadar haksızlığa kimesne peki demez.

“ERDOĞAN’IN ADAYLIĞINI TARTIŞMAYACAĞIZ”

Erdoğan’ın adaylığını tartışmayacağız. Onu hukukçular açacak. Biz tartışmaya açsak ne olacak YSK Erdoğan’ın emrinde. Erdoğan ettiği telefona bakarak onlar karar verir. Hüküm değil bire bir güç değişmeyen veriyor.”

Share: