CHP lideri Kılıçdaroğlu ruzname olan ABD ziyaretinde kimlerle görüştü? Listeyi hesabından yayınladı

ÇAKER’ye giden CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçaroğlu’nun burada yaptığı ve yapacağı görüşmeler alçalma konusu olmaya bitmeme ediyor.

İLK KENDISINE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu KÖLE gezisinde Boston’üstelik darülfünun öğrencileriyle buluştu. Ardından birlikte peşi sıra çok sayıda Türk âlim ve ekonomistle ayrımsız araya mevrut Kılıçdaroğlu yaptığı tam görüşmelerle ilgili içtimai medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

KILIÇDAROĞLU KÖLE’DE HANGİ İSİMLERLE GÖRÜŞTÜ?

Kılıçdaroğlu şu isimlerle buluştu: Daron Acemoğlu ve eşi Asu Özdağlar, Dani Rodrik ve Bulak Doğan Rodrik, Canan Dağdeviren, Hakim Felek, İlker ve Türkan Yalçın, Mehmet Toner, Gökhan Hotamışlıgil.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ziyaretlerine ait paylaşımlar yapan Kılıçdaroğlu, “Boston’daki darülfünun öğrencilerimizle buluştuk. Onlara Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden selam götürdüm. Bembeyaz zihinlerle Türkiye hayallerini konuştuk. Peşi Sıra dünyanın önde mevrut biyoteknoloji girişimcisi Robert Langer ile heybetli aynı mücahede toplantısı gerçekleştirdik. Programımıza abuhava krizi ile mücadeleye müteveccih dünyaca adlı çalışmaları kâin Bilge Talih ve amansız hastalık teşhisi alanında devrimsel icraat özne Mehmet Toner ile himmet toplantıları ile devam ettik. Ülkemizin dünyaya küşade ak pak zihinlerinden yararlanacağımız haddinden fazla düzlük var” ifadelerini kullandı.

“DARON ACEMOĞLU İLE BİR ARAYA GELECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu henüz sonradan paylaştığı videoda ise “Tamam canan gençler. MIT’nin arkası sıra Harvard’daki toplantılarımızı dahi tamamladık. Birazdan dünyanın yer kebir ekonomistlerinden Daron Acemoğlu ile Türkiye’yi konuşmak amacıyla benzeri araya geleceğiz. Vatanımız dünyaya çok şişman cevherler armağan etti. Amma bu cevherler bizimdir. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar ülkemiz zat parlak beyinlerinden yararlanmayı öğrenecek. Gençlerimize Erkek Kemal sözüdür bu” dedi.

Share: