CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, Elazığ’da vatandaşlara seslendi Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasa bölüt bakım etme sevdasıdır, yöntem siyasetçinin halka hesap vermesidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Elazığ’daki temasları kapsamında Hozat Garajı doğruca kurulan platformdan vatandaşlara seslenme etti.

Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve sorunlarının çözülmesi için fırka olarak ceht gösterdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, ülkede esnafın, çiftçinin ve gençlerin sorunları olduğunu söyledi. Herhangi Bir ahit mağdurun yanı sıra olacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Hep mağdurların, haksızlığa uğrayanların tamamının hakkını ve hukukunu teyit edeceğiz.” diyerek konuştu.

“Türkiye coğrafyasını adım adım geziyoruz”

Elazığ’bile rey oranlarının bağan olduğuna değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Oyumuzun düşüklüğünün kabahati sizde değil bizde, yani Cumhuriyet Umum Partisinde. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı içmedik, yemeğinizi yemedik. Gittik Ankara’bile oturduk, nutuklar attık, ‘Bize düşünce verin.’ dedik, siz de vermediniz, haklısınız. Deminden Türkiye coğrafyasını adım adım geziyoruz. Demin geliyoruz, oturuyoruz, konuşuyoruz, dertleşiyoruz, beherglas sorunuza biricik tek candan olarak yanıt veriyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, halkın cümle sorunlarını çözeceklerini, memlekete huzuru ve bereketi getireceklerini sözlerine ekledi. “Benim saraylarda oturma gibi ayrımsız niyetim yoktur. Yurttaş kabilinden daim olmak isterim.” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Doğruluk istiyorsanız, haksızlıklarla uğraşmak istiyorsanız, tüyü natamam yetimin hakkını yiyenlere mücadele etmek amacıyla bize katılın. Bize katılın ki ruhlu olalım. Bize katılın ki Mısır’daki sağır hükümdar bile ‘Türkiye’birlikte bir şeyler oluyor, benzeri doğruluk arayışı var, bu ülkede insanlar hakkı, hukuku ve adaleti arıyor ve bunun üstelik liderliğini 6 siyasi partinin umumi başkanları yapıyor.’ desinler.”

Askeri hastanelere değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Askeri hastaneleri kapattılar, terörle mücadelede yaralanan askerler hastaneye gelinceye kadar martir oldular. O hastanelerin tamamını tıpkısı hafta ortamında alacağız ellerinden, orduya konfirmasyon edeceğiz. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Amma bize nasyonalizm edebiyatı yapıyorlar. Siz ki nasyonalizm ki? Nasyonalizm vatan toprağını infirak etmemek, bayrağı indirmemektir. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçıracaksın, dönüp bana nasyonalizm yapacaksın. Ben o bayrağı götüreceğim, o yere dikeceğim, Süleyman Şah Türbesi’ni de toprağına götüreceğim. Tığ insanımızı seviyoruz. Siyaset bölüt hizmet ika sevdasıdır, siyasa siyasetçinin bölüt adisyon vermesidir. Halkına adisyon vermeyen bir siyasi imkânsız.”

Konuşmasının ardından fırka otobüsüyle alandan ayrılan Kılıçdaroğlu, güzergahtaki vatandaşlara karanfil attı.Share: