CHP’li Aydoğan: “Tirebolu-Torul yolu sebep yapılmıyor?”

CHP İstanbul Saylav Turan Aydoğan, Giresun’un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane’nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna ait, “Bu öğün illet yapılmıyor? Nedir iş?” diye sordu.

Aydoğan, Harşit Vadisi Platformu üyeleri ve Gümüşhaneliler Hars, Sanat Mekân ve Toplumsal Tesanüt Derneği üyeleri ile Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Giresun’a bağlı Çamoluk ve Gümüşhane’ye kapalı Şiran ilçeleri içerisindeki D100 esmer yolunun biricik abdestbozan bir köprü ile birbirine bağlandığını kaydetti.

Bu köprüye ahali beyninde “Ecel Köprüsü” dendiğini söyleyen Aydoğan, burada seçkin yıl ölümcül kazaların yaşandığını belirterek, “Çabuk benzeri şekilde daha fazla birey ve dünyalık kaybına sebep olmadan yolun sorunun çözümünü arzu ediyoruz.” dedi.

Giresun’un Tirebolu ilçesi ile Gümüşhane’nin Torul ilçesi arasındaki yolun durumuna dahi değinen Aydoğan, yolun 2016 yılında ihalesinin yapıldığını, 2018 yılında Karayolları Umumi Müdürlüğü yoluyla onaylandığını ve ihale dosyasının hazırlandığını bildirdi. Aradan ilkokul sene geçtiğine ancak yolun tıpkı çeşit yapılmadığına işaret fail Aydoğan, “Bu öğün illet yapılmıyor? Nedir mesele? 21. yüzyılın Türkiye’sine yakışır tıpkısı kapsam değil, çözmeniz lazım.” ifadelerini kullandı.

Share: