CHP’li Başarır “Mahkemeyi basmadık” dedi, Icra Vekili Bozdağ “Dolma söylüyorsunuz” diye tepki gösterdi

CHP Mersin Ağacı Milletvekili Ulvi Maharetli Başarır, Yalova Adliyesi’nde murafaa heyetinin konusunda yürüdüğü iddialarını yalanlayarak, “O an murafaa salonunda olan havuz medyasının tıpkısı gazetecisi meçhul bire bir çekim yaptı” dedi. Bu sözler konusunda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Dolma söylüyorsunuz, kayıtlar arasında” diyerek Başarır’a reaksiyon gösterdi.

Türkiye Nazik Millet Meclisi (TBMM) Tasrif ve Bütçe Komisyonunda, Hak Bakanlığı, Zatî Verileri Dulda Kurumu, Ukubet ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi, Hakimler ve Savcılar Yerleşmiş, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Esas Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay’ın 2021 yılı stabil adisyon yasa teklifi, 2023 yılı bütçe yasa teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.

Cumhuriyet Altını El Partisi (CHP) Mersin Mebus Uca Yordamlı Başarır ile Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ beyninde ağız dalaşı bundan sonra. CHP’li Başarır, bütçeye ilgilendiren görüşünü bildirdiği esnada, benzeri gazetenin “CHP’den Yalova’da planlı tahrik. Pusat tuşuna basıldı, Ali Yordamlı Başarır çap şovuna başladı” başlıklı haberini ele alarak, “Yalova’da bire bir görüngü yaşadık. O an murafaa salonunda olan havuz medyasının benzeri gazetecisi bilinmez bir cazibe yaptı. O videoları böl-kes-yapıştır adına toplumsal medyada paylaştı. Bunun üzerine siz mahkemenin çözüm kayıtlarını almadan, tüm bilgileri almadan akşam ezanı saatlerinde açıklama yaptınız. Yalova Adliyesi’ni ülfet ettiniz. Sayın Icra Vekili (Bekir Bozdağ), orada olanların tamamını incelediniz mi? Tığ murafaa bastık mı” ifadelerini kullandı.

Bunun üstüne Vekil Bozdağ, “Dalavere söylüyorsunuz. Kayıtlar ortada” diye fiyat verdi. Başarır ise, “Bana yalan söylüyorsun sagu. Tığ orada mahkemeyi izleme ediyorduk. 50 milletvekili mahkemeyi takip ederken duruşma salonunu ayrılma ettik. Pekâlâ murafaa bastık” diye niteleyerek kendini savundu. – ANKARA

Share: