Çin, Haynan Adası’na binlerce sağlıkçı gönderdi

Ülkede 18 eyaletten 8 bin 500’den çok esenlik görevlisi, gözde dinlence beldelerinden Haynan’a atıf edildi. Personelin, müstevli araştırı, arama, imtihan ve tedavi çalışmalarına bindi vereceği ifade edildi.

Çin’de kabine işlevini yerine getiren Ihtişam Konseyi, yan yana salgın önleme ve kontrol çalışmalarını koordine eylemek için grup görevlendirirken, günde 1 milyon 150 bin PCR testi yapmaya imkân sağlayacak gereç ve donanım da Ada’ya gönderildi.

1 Ağustos’tan beri 1867 hadise

Eyalet merkezi Sanya’bile geçmiş vakaların 1 Ağustos’ta ortaya çıkmasından beri Ada’da çor belirtisi gösteren 1402, göstermeyen 465 fenomen tayin edildi.

Xinhua ajansının aktardığına göre vakalar yüzünden 6 Ağustos’ta Ada’birlikte sokağa çıkma yasağı, karantina ve seyahat kısıtlamaları uygulanmaya başlandı. Tatilini tamamlayan kısaca 80 bin gezici kısıtlamalar dolayısıyla Ada’dan ayrılamadı.

Esas karaya tayyare seferleri tahrip

Asıl karaya tayyare seferleri tağyir edilirken Sanya’dan ayrılmak talip turistlere, 7 devir süresince 5 PCR testinin aksi olması şartı getirilmişti.

Karantina ve seyahat kısıtlamasının turizm sezonunun en okkalı olduğu dönemde uygulanmaya başlamasının eyalet ekonomisini olumsuz etkileyeceği öngörülüyor

Çin’in evvel antiviral KOVID-19 hapı üretime geçti

 

Almanya maskelere ansız dönüyor

 

Fransa’üstelik ayrımsız şehir, şişko taşımada peçe zorunluluğu getirdi

 

Vakalar artıyor, uzmanlar uyarıyor: Kalabalıkta maske takın

 

Share: