Çin’da ayrımsız emlak şirketi elan mehil uzatımı istedi

Guangzhou R&F Properties Co., 13 Eş’ta vadesi dolacak 725 milyon dolar tutarındaki dolar cinsi tahvilinin yatırımcılarından vadeyi altı ay uzatmalarını istedi ve tahvillerin ayrımsız kısmını tenzilatlı fiyattan köylü almayı teklif etti.

Iştirak, bu tekliflerinin bindi görmemesi durumunda, tahvilin ansız ödemesini kül olarak adına getiremeyeceğini kaydetti. Bu vukuf, Shimao Group Holdings Ltd.’nin dolar cinsi tahvillerinin, şirketin tıpkısı biriminin işletme faaliyetlerinin alışılagelen olduğu önünde garanti vermesine karşın baştan yekpare zamanların genişlik düşük seviyesine indiği sırada geldi.

Çin’in büyümesi Son Teşrin ayında, gayrimenkul piyasasındaki düşüşün kötüleşmesi ve Kovid kaynaklı aksaklıkların dünyanın ikinci sunu balaban ekonomisi üstünde abra oluşturması ile gelişigüzel yavaşladı. Bu vukuf, yurt sektöründeki sorunların arttığı bire bir ortamda, Çin hükümetinin ekonomiye istikrar kazandırma çabaları sırasında karşı karşıya bulunduğu zorluğun boyutunun altını çiziyor.

Bloomberg Intelligence’fecir Andrew Chan, hazırladığı raporda, Shimao’dan kaynaklanan korkuların nihayetinde Çin’i sektörü yönetmek için aşama atmaya zorlayabileceğini kaydetti.(Bloomberght)

Çin ekonomisine taşınmazlar ve pandemi darbesi

 

Çin’den ABD’ye adisyon sorma çağrısı

 

Çin, piyasalara 500 milyar yuan verdi

 

Share: