Çocukla otopark istedi, Marmaris Belediyesi yaptı

Yaşadığı sitede ve etrafında oynayabilecekleri bir düz olmaması nedeniyle arkadaşlarından imza toplayarak talebini Marmaris Şehremini Mehmet Oktay’a ileten Duru Atak’ın isteği hesabına geldi. Beldibi Yaşamkent Sitesi yanındaki alanda yapılan otopark çocukların katılımıyla açıldı.

Beldibi Yaşamkent Sitesi’nde oturan Duru Akın, bulundukları içtima etrafında oynayabilecekleri benzeri park alanı olmaması zımnında arkadaşlarından imza toplamış. Bu imzaları ve talebini ileten mektubu Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a bizzat iletmişti. Arınmış’nun talebini inceleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri muktezi kanuni çalışmaları bile tamamladıktan sonra Yaşamkent Sitesi yanına tıpkısı park yeri yaptı. Oyuncakları ve yerleşme gruplarının kurulduğu parkın açılışında Belediye Reisi Mehmet Oktay, Duru ve arkadaşlarıyla tıpkı araya geldi.

Başkan Oktay’a park yeri için teşekkür fail Arınmış Akış, “Arkadaşlarımızla oynayabileceğimiz tıpkı düz yoktu. Arkadaşlarım bile bana bunu söylüyordu. Ben de Sayın Başkanımıza ayrımsız mektupla park yeri istediğimi yazdım. Gidip görüştüm başkanımızla, yapacaklarını söylediler ve imal süreci başladı. Parkımızı gayet güzelce bulduk. Bütün arkadaşlarımızla değme akşam ve çağ süresince burada oynuyoruz. Çokça beğendik, çok teşekkürname ederiz” dedi.

Şehremini Mehmet Oktay ise çocukların taleplerinin kendileri için rüçhan olduğunu belirterek, “Oturdukları bölgeye otopark isteyen Arınmış, arkadaşlarından topladığı imzalarla belediyeye gelerek talebini bizzat iletmişti. Delege demokrasiyi daha aşağı yaşta hazımlı Arınmış’nun ve arkadaşlarının talebi önceliğimizdir diye niteleyerek Yaşamkent Sitesi yanına park yaptık. Aşağılık Marmarislilerin hür, mutlu ve sevinçli bir çocukluk geçirmesi; büyüklerin dahi dem alacakları yerlerin çoğalması için ilçe genelinde park sayısını arttırmaya devam edeceğiz. Yeni parkımız üstelik aldatıcı olsun” diye konuştu.

Çeşitli ikramların yapıldığı açılışta parkın kurdelesini bile ayrıntılar kesti. – MUĞLA

Share: