Cömert şehrin takımları ringde kapıştı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinin cömert şehri olan Almanya’nın Herford kentinden dinlenme kampı üzere mevrut Alman boksörler, Manavgatlı boksörlerle egzersiz maçı yaptı.

Manavgat’ın cömert şehri Almanya’nın Herford kentinden kamp için ilçeye mevrut BSV 1929 Herford E.V. yumruk oyunu takımının sporcuları, Manavgat ve Alanyalı boksörlerle alıştırma maçı yaptı. Manavgat’ta tıpkı yumruk oyunu okulunda yapılan antrenman maçı gerçeğini aratmadı.

Kamp üzere cömert site Manavgat’ı tercih ettiklerini tamlayan BSV 1929 Herford E.V. boks takımının Türk asıllı antrenörü Merve Güleç, seçme iki kent arasındaki dostluk ve muadele bağını elan bile perçinlemek istediklerini rapor etti.

2002 yılında Herford ile ahi site olan Manavgat’ta, Herfordlu sporcuları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını anlatan Manavgat Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya ise, “Zaman yumruk oyunu amacıyla buradaydık, artık gayrı branşlar için Herford’dan ati takımları ikram etmek isteriz. Bu uçan top branşı türlü, basket branşı cins. Umum branşlarda Herfordla kardeşliğimizi desteklemek üzere etkinlikler açmak istiyoruz” diye konuştu.

Share: