Çorlu’da okulun yenilenen konferans salonu açıldı

Tekirdağ’ın Dertli ilçesinde hayırhah Miğfer Karakartal yoluyla yenilenen 75. Sene Mustafa Kemal İlkokulu ve Ortaokulu’nun Konferans Salonu’nun açılışı Tekirdağ Valisi Eren Sebep tarafından yapıldı.

Açılış öncesinde sınıfları gezen Ilbay Yıldırım, öğrencilerle sohbet etti. Arkası Sıra ayrımsız firma tarafından bağışlanan hediyeler, Ilbay Sebep ve tören düzeni üyeleri aracılığıyla öğrencilere taktim edildi. Peşi Sıra Bahir Karakartal adı sunulan konuşma salonunun açılışı gerçekleştirildi.

Konferans salonunun yenilenmesinde katkıları olan hayırseverimize teşekkür ediyorum diyen Tekirdağ Valisi Aziz Saika, “Çokça teşekkür ediyoruz. Sizler eksikliği görüp o eksikliği çocuklarımız için tamamlama gayretinde olmuşsunuz. Cenabıhak sayılarınızı artırsın. Burada çocuklarımız, gençlerimiz bilgilendirilecekler. Belki arada bir ekol ocak birliği ati veliler bile bilgilendirilecekler. Bu salon çok büyük kâr temin edecek. İsmi bu salonda yaşatılacak olan Bahir Karakartal’a da Allah’tan yağmur diliyorum” dedi.

Konuşmaların arkası sıra kurdele kesilerek küşat gerçekleştirildi. Sonrasında öğrenciler hazırladıkları gösteriyi konferans salonu sahnesinde sundular.

Açılışa Ilbay Ermiş Sebep’ın yanı sıra Hastalıklı Kaymakamı Mustafa Eldivan, yer ve ilçe protokolü, hayırseverler ile öğrenciler katıldı. – TEKİRDAĞ

Share: