Çorum’da çalınan traktör Çankırı’da bulundu

Çorum’un Mecitözü ilçesinde çalınan traktör ve tarım aletleri, cingöz ekipleri eliyle Çankırı’da bulundu.

Edinilen bilgilere bakarak, ilçeye sınırlanmış Sarıhasan köyünde N.K.’ye ilişik traktör ve traktör üstünde kâin ekincilik aleti, evinin bahçesinden çalındı.

Olayın ardından İl Açıkgöz Komutanlığınca Mecitözü İlçe Jandarma Komutanlığı, İstihbarat Idarehane Müdürlüğü ve JASAT personelinden özel ekip oluşturuldu. Yapılan araştırma sonucu traktör ve ekincilik aletlerini çalan 2 gönül tespit edilirken, zanlıların traktörü kendilerine aitmiş kabil başka birine sattıkları, satın düzlük kişinin ise traktörü çekimli ile Çankırı’ya götürdüğü tespit edildi.

Bu gelişme üzerine harekete geçen jandarma ekipleri ganimet traktörü Çankırı’da ele geçirirken, traktörü satın kayran sakil da yakalandı. Traktörü araklayan ve satın düz mecmu 3 çirkin üzerine adli prosedür başlatıldı.

İl Bitirmiş Komutanlığından yapılan açıklamada, “Çorum İl Açıkgöz Komutanlığı sıkıntı bölgesinde, vatandaşlarımızın duygusal ve mal güvenliğinin sağlanması, özellikle hırsızlık olaylarının önlenmesine yönelik inhibitör tedbirlere ve şüphelilerin yakalanması çalışmalarına 24 saat esasına bakarak kararlılıkla bitmeme edilmektedir. Vatandaşlarımızın berbat durumları 112 Müstacel Çağrı Merkezi üzerinden jandarmaya bildirmesi, olayların önlenmesi ve aydınlatılmasına nazik yardım sağlayacaktır” ifadelerine düz verildi. – ÇORUM

Share: