Çoşkun Öztürk: “Trabzon’dan çok sayıda anatomi A takıma kazandırılabilir”

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi ve 1461 Soğuksuspor Kulüp Başkanı Çoşkun Öztürk, Trabzonspor’a, Trabzon futboluna hizmet etmeyi şerif tıpkısı görev saydıklarını belirterek, Trabzon’dan haddinden fazla sayıda ismin A Takıma kazandırılabileceğini söyledi.

Trabzonspor Umumi Heyet Üyesi Öztürk, Trabzon amatörünün başarılı temsilcisi 1461 Soğuksuspor Kulübünün başkanlığı görevini sürdürüyor. Başkan Öztürk, gündeme dair hususi açıklamalarda bulundu. Trabzonspor’un geleceğinin Trabzonlu ve belde illerdeki zinde yenetenekleri A takıma kazandırmakla sağlanabileceğini dile getirerek, “Gelişmemiş vadedeki hedefim, kulübüm 1461 Soğuksuspor’u heveskâr lige çıkararak Trabzonlu tendürüst futbolcuları burada kullanmak. Ardından de Trabzonspor’a kazandırarak, rağbet verdiğim, bordo-mavi renklerine aşırma olduğum kulübüme katkıda yatmak. Bunun için kuvvetli adımlar atıyoruz. Esas haddinden fazla burada, Trabzon’un genlerinde futbol var. Muhteşem olan buradaki yetenekleri tespit edip süreci akıllıcasına planlamak, akıllıcasına kıymetlendirmek. Bunun amacıyla elden Trabzonspor altyapısındaki çalışmalar yetmez. Trabzonspor ve ildeki başka kulüpler arasında yapılacak makul organizasyonlarla bunu katiyen başarırız. Trabzonspor’un geleceği ancak, Trabzonlu ve kasaba illerdeki taze yetenekleri A takıma kazandırmakla terazi alınabilir” diye konuştu.

“Kulübe bakım kutsal tıpkı görev”

Hayatının en güzelce dönemlerini Trabzonspor’da şampiyona yaşadığı zamanlar olduğunu söyleyenyen Ateşli Öztürk, “Ben tırnaklarımla kazıyarak bu günlere geldim. Futbolun değme noktasında düz aldım. Trabzonspor’a gitmek, bundan ahir dönemlerde üstelik katkıda bulunmak, iz bırakmak istiyorum. gece gündüz, ne gerekiyorsa, antlaşma gözetmeksizin Trabzonspor’a, Trabzon futboluna hizmet etmeyi kutsal tıpkı görev sayarız. Trabzonspor’un bökelik dönemine yöneticiliğimiz rastladı, Tanrı bize yönetimdeyken şampiyonluk yaşattı. Amma tığ ağırlık günde mebzul günde birlikte göreve müştehi olduk. Seçme ant Trabzonspor’un birlikte olacağız” dedi.

“Ertuğrul Doğan başkanlığı adalet ediyor”

Madun yapının kulüpler amacıyla öneminden bahseden Öztürk, “22 yıldır toy futbolun içindeyiz. Ast yapılara çokça derece verilmeli. Hemen Trabzon’un değil kentteki takımlarda zir yapıda çokça gür oyuncular var. Dortmunt, Porto, Ajax’birlikte makbul modeller var. Seçkin yıl ast yapıdan yer az 2 oyuncu A takımda oynama potansiyelinde olmalıdır. Zir bina ekonomiye birlikte havari evet. Ekonomi demişken şampiyonluk sürecinde, öncesi ve sonrasında nazik bire bir cansiparane müteharrik Ertuğrul Doğan’a birlikte ayrıca teşekkürname emretmek lazım. Kulübe bu anlamda içki oldu rastgele antlaşma. Kulüp için çok zer bir adam. Başkanlığı dahi sonuna kadar hak ediyor. Tığ birlikte ona kulübe hizmet ika noktasında seçme zaman destek olacağız” diye niteleyerek konuştu.

“Dev uykudan uyandı”

Güzeşte sene yaşanan şampiyonluğun gelecekteki tıpkı çokça başarının önünü açtığını dile getiren Komutan Öztürk, “Bu zaman ihtimal arzu ettiğimizin uzağındayız amma güzeşte seneki bökelik bakir şampiyonlukların önünü açacaktır. Trabzon şehrinde futbol potansiyeli, bökelik potansiyeli temas ahit var. Gene bu bando başarılarla Türk futboluna bakım edecektir. peş peşe şampiyona elbette kim mehabetli amma bu arada sırada mümkün olmuyor. Ama bundan sonra cümle yolu biliyor. Geçen sene izlenen yoldan dersler çıkarıp gelecek sezona uygulayarak artık haddinden fazla şampiyonluklar yaşayacağımızdan hiç şüphem yok” dedi.

Kolej Hayali

Trabzon’birlikte bir ayak topu koleji kurulmasının sunu nazik isteği olduğunu belirten Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yetişek ve futbolun çöz içe olduğu bire bir yapıya gerekseme var. Eğer yerel yönetimler yerey üzerine apotr olursa, kolejin yapılmasını ağız ağıza ego üstlenebilirim. Bu proje Trabzonspor ile yahut dışında tıpkısı şekilde yapılmalı. Öğrencilere karne hediyesi kampanyasına 1061 biçim alarak kulübümüze destek olmaya çalıştık, hem üstelik yeni neslin bordo-gökçe renklerle artık kaynaşmasını sağlamaya çalıştık. Formalar Bayburt’a ve Trabzon’de özel çocukların olduğu eğitim bilimi merkezlerine dağıtıldı. Bir Nice okula minval göndererek çocuklarımıza genişlik güzel karne hediyelerinden birini verdiğimizi düşünüyorum, Bunların devamı gelecek.” – TRABZON

Share: