Cumhur Reisi Erdoğan’dan gurbetçilere betik

DOĞRU Parti Umumi Komutan Yardımcısı Efkan Ala, Kapıkule Hat Kapısı’nda çağ üzere bekleyen gurbetçilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubu ile yaşadıkları sorunlarla ilişik çözümleri anlatan benzeri broşür verdi.

DOĞRU Fırka Aut İlişkilerden Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı ve Bursa Saylav Efkan Alabalık, beraberinde Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, DOĞRU Parti Edirne Saylav Fatma Aksal, SELIM Parti İstanbul Saylav, TBMM Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Utku Sırakaya, AK Öğür Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak ile birlikte Edirne’den Bulgaristan’a açılan Kapıkule Eksen Kapısı’nda incelemelerde bulunup, izinlerini tamamlayıp yaşadıkları ülkelere dönen gurbetçilerle aynı araya geldi. Efkan Alabalık ve beraberindekiler, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları ile Uluslararası Demokratlar Birliği’nin çadırını ziyaret ederek bilgi aldı.

ERDOĞAN’DAN GURBETÇİLERE MEKTUPEfkan Ala, ziyaretleri sonrası gümrük sahasında huruç amacıyla muntazır gurbetçilerle birlikte kardeşçe etti. Gurbetçilere Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubu ile yaşadıkları sorunlarla ait çözümleri anlatan aynı broşür veren Alabalık, “Dar dışında güçlü vatandaşlarımız yaz aylarında Türkiye’ye geldiler ve demincek dahi çevrim yolundalar, bu de sonuç günleri. 2 dönüş geçmiş dahi Kapıkule’bile tıpkı baran yağdı amma şükür ki; rastgele duygusal ve para kaybına neden olmadan müdahale edildi. Şimdi vatandaşlarımıza ‘İyi yolculuklar’ buyurmak istedik. Onların bizlere aktaracakları sorunlar varsa; itaat etmek istedik. Evire Çevire tıpkı diyalog ve sevinme gördük. Bundan biz de çok mutlu olduk” dedi.’HER NEV TEDBİRİ ALIYORUZ’Gümrük sahasında bekleyen gurbetçilerin iyice fasıla geçirebilmeleri amacıyla tamam tedbirlerin alındığına meni fail alan Ala, “Kapıkule’ye Yurtdışı Türkler birimimizi konuşlandırdık. Arsıulusal Demokratlar Birliği adıyla bildik UIB teşkilatı var, onun temsilcilerini de konuşlandırdık. Milli fikir teşkilatının bile birimi var; bu arkadaşlarımız iş birliği içerisinde çalışıyor. rastgele dava kendilerine iletildiğinde, milletvekillerimizin aracısız irtibatları var” diyerek konuştu. Efkan Ala, sorunların milletvekilleri aracılığı ile ilişkin birimlere iletildiğini, bu sayede anında çözüm bulunduğunu aktardı.’YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ ANA KONUMUZ’Vatandaşa hizmetin esas şiarları olduğunu anlatım fail Ala, şunları söyledi: “Sınırlı dışında etkili vatandaşlarımız yurt hasretiyle geliyor. Buradan birlikte yurt özlemi ile dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bunda da bayağı kudretli olunduğunu görüyorum. Hükümet adına, DOĞRU Parti namına daraç dışındaki vatandaşlarımızı tema işleyen partiyiz. İlk nöbet biz hükümet programımıza koyduk. İlk yol buralara kadar gelmeden sandıkları onların ayaklarına götürdük. Daha bir nice aranjman yaptık ve yapıyoruz. Bunların tıpkısı kısmı bile karşılıklı mutluluk ilişkileriyle yürüyor. Burada elan gür standartta aktarılma sağlamaları üzere Sırbistan’la, Bulgaristan’la görüşmelerimiz devam ediyor. O bakımdan aldığımız rastgele türlü şikayeti dahi esas başlık yapıyoruz.”

Efkan Alabalık, Kapıkule’deki incelemelerin peşi sıra Edirne İl Başkanlığı’nda basına tutkun namına partililerle ayrımsız araya geldi.

Share: