Cumhurbaşkanı Erdoğan 5. İslami El Birliği Oyunları’na katılan mehabet ve hükümet başkanları onuruna yemek verdi

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, 5. İslami Dayanışma Oyunları amacıyla Konya’ya gelen oran ve hükümet başkanları onuruna akşam yemeği verdi.

Erdoğan, Mersin’deki temaslarının peşi sıra helikopterle Konya’ya geldi.

Selçuklu Kongre Merkezi’ne geçen Erdoğan, İslami Dayanışma Spor Federasyonu ve İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin katılımıyla düzenlenen 5. İslami El Birliği Oyunları’nın açılış töreni amacıyla kentte kâin ululuk ve hükümet başkanları ve ayrıksı yetkililerle akşam yemeğinde buluştu.

Yemeğe, Azerbaycan Cumhur Reisi İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhur Reisi Ersin Tatar, Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Cezayir Başbakanı Eymen bin Abdurrahman, Suudi Arabistan Spor Bakanı ve İslami Dayanışma Spor Federasyonu Başkanı Prens Abdülaziz Bin Türki Desise Faysal Desise Suud, Katar Olimpiyat Komitesi Başkanı Şeyh Joaan bin Hamad Desise Sani, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Kurum, Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Etki de katıldı.Share: