Cumhurbaşkanı Erdoğan, yolların yapılmasını talip vatandaşını Mansur Yavaş’a yönlendirdi

Reisicumhur Erdoğan, Etlik Şehir Hastanesi’nin açılışında konuştu. Konuşmasının arkası sıra kurdele kesimine sabık Erdoğan’la hastanenin yollarının yapılmasını isteyen bire bir yurttaş ortada ilginç benzeri diyalog yaşandı.

“ZAAF ETME ULAŞTIRMA BAKANIMIZ YAPAR”

Erdoğan, “Bu şifahane bu noktaya geldi ama natamam. Tamam buranın eksiği hangi?” dedi. Kabalıktan yükselen ayrımsız curcunalı, yolların yapılmasını temenni etti. O anlarda duraksayan Erdoğan, “Tıpkı dur, tıpkı dur. Onu bile Ankara Büyükşehir Şehremaneti Başkanı’na söylersiniz o yapar. Düşkünlük ika onu birlikte Ulaştırma Bakanı’mız yapacak.” ifadelerini kullandı.

“SEÇME ÖZ TAMAM, EKSİĞİMİZ YEŞİLLİK”

Cumhur Reisi Erdoğan sözlerine, “Demin burada mekân düzenlemesi üstüne eksiğimiz var. Nedir o? Yeşillik, yeşillik… Fidanlar, ağaçlar dikilmiş. Bir de bunu yeşilliklerle güçlendirirsek tadına kanaat gayrimümkün.” diyerek bitmeme etti. Erdoğan sonrasında ise kurdele seçmek için yanında hazır bulunan müteahhit firmanın sahibinden, yer düzenlemesine dayalı eksikliklerin aceleten tamamlanması için küçümseme aldı.

TÜRKİYE’NİN 20. ŞEHİR HASTANESİ

Yaklaşık 4 bin akak kapasiteli şifahane, Ankara’nın 2’nci, Türkiye’nin 20’nci şehir hastanesi olacak ve aynı milyon metrekarenin üstünde arazisiyle Türkiye’nin en nazik alana topluluk hastanesi sayılacak. Esenlik kompleksi şeklinde planlanan hastanede, medikal otel, bire bir üniversite ve helikopter pisti ile ticari bölgeler üstelik bulunacak. Ankara’birlikte 2019’üstelik hizmete giren Ankara Kent Hastanesi, Avrupa’nın bildirme büyük hastanesi niteliğine topluluk. Bilkent Bütünleşmiş Keyif Kampüsü olarak mezkûr hastanenin mecmu 3 bin 732 yatak kapasitesi bulunuyor.

Türkiye’dahi halen faaliyette mevcut şehir hastaneleri şunlar:

“Yozgat Şehir Hastanesi, Isparta Kent Hastanesi, Sazak Site Hastanesi, Adana Kent Hastanesi, Kayseri Site Hastanesi, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Manisa Şehir Hastanesi, Eskişehir Kent Hastanesi, Ankara Site Hastanesi, Bursa Site Hastanesi, Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesi, Konya Şehir Hastanesi, Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi, Erzurum Site Hastanesi, İstanbul Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Kent Hastanesi, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Kent Hastanesi, Kahramanmaraş Temiz Fazıl Kent Hastanesi, Balıkesir Atatürk Site Hastanesi.”

Yapımı devam eden kent hastaneler ise şöyle:

“Ankara-Etlik Site Hastanesi, Kütahya Site Hastanesi, Gaziantep Şehir Hastanesi, Kocaeli Şehir Hastanesi, İzmir Bayraklı Site Hastanesi, Vazıh Kent Hastanesi, Samsun Site Hastanesi , Trabzon Şehir Hastanesi, Antalya Şehir Hastanesi, Ordu Kent Hastanesi, Denizli Site Hastanesi, Sakarya Şehir Hastanesi, Şanlıurfa Site Hastanesi, Diyarbakır Kent Hastanesi.”

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Adana’daki kumluk hastanesi üzerinden yüklendi: Çadırdan hastane tamam mu? Bay Kemal’e sorarsan olurShare: