DAP’TAN Levent’te ekstrem ve country yaşamının tanımı: YENİ LEVENT

DAP Gayrimenkul Geliştirme, Taşınmazlar Basamak GYO güvencesiyle geliştirdiği yeni projesiyle metin ev konseptini İstanbul’un merkezi Uzun’e getiriyor. 53 bin metrekaresi konut ve içerisinde okul de meydan kayran koru alanıyla, toplanmış 103 bin metrekarede yadırgatıcı tıpkısı dirim sunuyor.

Bulunduğu gestalt bakımından Belgrad Ormanı manzarasına ehil Kullanılmamış Levent projesi, şehrin eskimemiş vitrini olmaya hazırlanıyor. Bölgenin yatay ve birkaç eğik projesi olacak Kullanılmamış Levent, doğadan aldığı ilhamla ayrımsız yandan şehrin merkezinde country tarzı bir dirim sunarken, diğer yandan da vaad ettiği nitelik ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü yeniden tanımlıyor.

Kestirmece iki futbol sahası kadar yeşil alana cemaat olan Kullanılmamış Uzun projesi, bedii ve işlevsel dokunuşlarla tasarlanan villa konforunda açık bahçeli daireler, degaje ayazlık ve teraslar, yüksek tavanlı salonlar ile oksijene doyacağınız koruyu evinize taşıyor…

Bakir Uzun projesi, hareket merkezlerinden, firez sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye büyüklüğünde, şehrin parçalanmamış zenginliklerinin tam kalbinde düzlük alıyor. Herhangi Bir nesle, gelişigüzel kuşağa seslenme fail kültürel aktivitelerin merkezinde; kuşakları birleştiren bire bir hayat sunuyor.

İstanbul’un arz önemli akslarından Büyükdere Caddesi, Uzun, Etiler, Şişli kabilinden köklü semtlerin kesişme noktasında düz düz proje, İstanbul’un iki yakasını tıpkı araya getiren Fatih Odalık Mehmet Köprüsü ve 15 Orak Ayı Şüheda Köprüsü’hangi yakınlığıyla birlikte öne çıkıyor.

UZUN’İN LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN PROJESİ OLACAK

Bu zamana büyüklüğünde sektöre denk olacak bir nice alem projeye imza atıklarına ilgi çekici DAP Holding Umumi Heyet Başkanı Ziya Yılmayan, “Uzun adı, Osmanlı’birlikte denizci askerlere verilen ‘levend’den geliyor. O dönme, denizci askerlerin eğitim bilimi, spor ve etkinlik alanı yerine kurulan Levent Çiftliği üzerinde, Cumhuriyet Altını dönemiyle birlikte; mütezayit konut ihtiyacı üzerine, Levent bölgesine 35 bin dikme dikilerek mıntıka yeşillendiriliyor. Çokça ilerici ekolojik ayrımsız göz açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Tığ birlikte o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün kent hayatına uyarladık. İstanbul’un yer cesim merkezlerinden Uzun’te, koruya komşu, lüksü doğayla buluşturan, ufki country tarzı Yıpranmamış Uzun projesini geliştirdik.” dedi.

BÖLGENİN YATAY MİMARİYE SAHİP PROJESİ

Projenin merkezi konumuna özen calip Nur Yılmayan, “Lokasyon itibarıyla muhteşem gelişim ve mal merkezlerinin kesişim noktasında konumlanan proje, tıpkısı zamanda bölgenin ufki mimariye eş projesi olacak” dedi.
 
Berrak Yılmaz şöyle bitmeme etti: “Alelhusus pandemi dönemi, tüketici beklentilerini yoğun anlamda değiştirdi. Pandemi etkisi, sağlık konusunu tek olmadığı kadar öne çıkarırken, sivri anlayışında dahi bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar bundan sonra, doğayla çöz içe ama kent merkezinde; bir yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, tıpkı yandan üstelik şehirli hayatın toplumsal olanaklarını sonuna kadar gitmek istiyor. Biz üstelik “Çekmeköy projemizde 58 bin 300, Nişantaşı’nda ise 20 bin kişinin görüşünü alarak metin aile konseptini hayata geçirmiştik. Demincek ise Kullanılmamış Uzun projesi için 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve bilimsel verilerin ışığında harmanladık. Gine öncü ayrımsız yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Eskimemiş Levent, İstanbul’un merkezinde, elan ilk yapılmayanı ika vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe bırakıt nitelikte sembol tıpkı proje oluyor.”

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEN SAĞLIKLI KARI ÖNERİLERİ

“DAP’ın tescilli markası olan ‘Dimdik Familya’ kriterlerini iki yıldır geliştirdiklerini belirten Nur Yılmayan, “Bu anlamda sektörün birlikte öncüsü olduk. Zinde Kari kriterleriyle insanların hayat standardına dokunduk. Pandeminin elan arz başında mıhlı ocak kriterlerini hayata geçirdiğimizde elan dünyada böyle bire bir analog evet da yaklaşım yoktu. Bugün geldiğimiz noktada Birleşmiş Milel’in açıkladığı ‘dimdik mahalle’ raporu, bizim iki sene geçmiş söylediklerimizi teyit etmesi açısından çalım donör… Bu anlamda hem sektöre hem bile dünyaya bir olan avangart benzeri iş geliştirmiş olduk.” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Oturma) yayınladığı “Daha sağlıklı ve yeşil benzeri ati üzere Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların doğru kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Anlatım, hayat alanlarının sınırlı standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

söz konusu raporu yorumlayan Aydın yılmayan, “Mürekkep Milletler, pandemi sonrası konutların ve toplu yerleşim alanlarının nasıl olması gerektiğini sıraladı. Mürekkep Milletlere bakarak yerleşme yerleri, aksata ve afiyet kabilinden günlük ihtiyaçları kendi mümasil çevresinde karşılayan, volta mesafesinde aksiyon ve terbiye imkanları sunan, ensesi kalın yeşil düz ve parklara bitişik olan ve sosyal hayatı birlikte içinde barındıran konutlar içermeli. Rapora bakarak hem zarfında bulunduğumuz pandemi gerçeği hem da gelecekte oluşabilecek yeni pandemiler üzere iskân yerleri makul standartları temin etmek zorunda. Bu araştırı sonuçları; konutların maksimum bölüm ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, beş altı kıvrım yaşam anlayışı, konutların elastik mimarlık anlayışı sunması, kalabalıktan ırak, gani ve tehlikesiz konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Birleşmiş Uluslar, koca üst ve ruh sağlığı açısından bu kriterleri sağlayıcı konutların ve yaşam alanlarının üretilmesini destekliyor. Buna mecbur olarak üstelik tığ bölük geliştiricilerin ve yaşamı tasarlayan mühendislerin zengin yeşil düz, parklara yandaki olan ve sosyal hayatı de süresince barındıran metin konutlar üretmesi daha çok mübrem kaynak” diye konuştu.

ŞEHİRDE ÖTEDE VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

Geliştirdiği ‘Metin Eş’ konseptiyle bölük sektörüne eskimemiş tıpkısı koku getiren DAP’ın, ‘Şehirde Lüks ve Country Dirim’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Dosdoğru Aile Olmalı: Yeşilliklerle kuşatılmış, doğayla nefes düzlük, birkaç eğik ve zinde ev kriterlerine makul şekilde tasarlanmalı.

2- Şehrin merkezinde ve esaslı benzeri semtte kayran almalı: Şehrin en cesim noktalarından birinde, varlıklı geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile şehir hayatı amacıyla vazgeçilmez olmalı.

3- Doğayı ve şehri; firez, müzakere, moda ve eğlenceyle mükemmel şekilde harmanlamalı: Tıpkı yanda tabiatın yenileyici ruhu, farklı yanda site hayatının canlılığı ile hem yeşili hem da şehri özgürcesine yaşatabilmeli.

4- Merkezi iş alanları ve finans dünyası ile iç içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi iş alanı namına akseptans edilen bölgeye volta mesafesinde olmalı.
 
5- Dolaşma mesafesinde bilcümle ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem şehir içerisinde hem dışında aradığınız değme molekül hemen biraz adımda düzlük almalı.

Share: