Demirci ve Yunusemre’de esrar operasyonu

Manisa’nın Demirci ve Yunusemre ilçelerinde polis güçleri ve cingöz ekiplerinin yaptığı operasyonlarda kendir bitkisi ve uyuşturucu haplar ele geçirildi.

Demirci ilçesi İrişler Mahallesi’nde kurnaz ekipleri tarafından H.A. (54) isimli şahsın ikameti ve bahçesine planlı operasyonda 45 gerçek kenevir bitkisi, 50 nüsha 9 mm meşgul tabanca fişeği, 6 nüsha 12 kalibre komple av fişeği, 750 nüsha saçma ve kırık pompalı tüfek namlusu ele geçirildi.

Yunusemre ilçesinde de Manisa İl Güvenlik Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Şubesi ekiplerince esrar yahut münebbih özellik ticareti fail, nakleden ve kullanan şahıslara müteveccih hesaplı icraat çerçevesinde, kuruntu üzerine durdurulan şahısların üstünde taharri yapıldı. Yapılan aramada; 2 skor ecstasy komprime, 2 nüsha de sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi. Konuyla ilişik şahısların mızrap maddeyi satın aldığı kişinin üzerinde yapılan aramada ise 3,80 gram tütün maddesi ele geçirilirken, 1 bed koca maden veya uyaran özellik imal ve ticareti tahsis etmek suçundan gözaltına alındı. – MANİSA

Share: