Demirtaş: “Allah’ım, Hikmetinden Sual Olunmaz Amma Zeka Dağıtırken Neden Hepsini Bunlara Verip Bizi Yoksun Bıraktın?”

Bozuk HDP Kayırıcı Umumi Başkanı Selahattin Demirtaş, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın; altı siyasi parti liderinin aynı araya geldiği “altılı masaya” ilgilendiren “Dalavere çorbası, konu salatası, hamil kebabı, çırağ dolması, Selo kahvaltısı, hangi ararsan bu menüde var” sözlerine karşılık verdi. Demirtaş, “Allah’ım, hikmetinden soru olunmaz ama zeka dağıtırken neden hepsini bunlara verip bizi mahrum bıraktın? Bu zahir zekadır, zahir bire bir yaratıcılıktır! Vanlı kardeşlerim kusura bakmasınlar amma çıktı Van kahvaltısı beraberinde ayrımsız üstelik Selo kahvaltısı diye niteleyerek tıpkısı madde var. Tek kuruş almadan, 81 ile bayilik veriyoruz. Ayrımsız bir tane Şakir’e yok zira seçme devir saray kahvaltısı yapıyor” dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 4 Son Teşrin 2016 tarihinden bu yana mevkuf olan bozuk HDP Adam Umumi Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları vasıtasıyla toplumsal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

Demirtaş, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın; “Altılı Ganyan masa menüsü’ diyorlar. Herhalde siz bu menüyü görmüşsünüzdür. Ne var bu menüde? ‘Altılı Ganyan masa menüsü’ diyorlar. Herhalde siz bu menüyü görmüşsünüzdür. Hangi var bu menüde? Hile çorbası var, bindi kebabı var, kandil dolması var, bahis salatası var” sözlerine ait haberi paylaştı ve şu değerlendirmeyi yaptı:

“Tanrı’ım, hikmetinden sual olunmaz ama zeka dağıtırken bozukluk hepsini bunlara verip bizi mahrum bıraktın? Bu zahir zekadır, nasıl benzeri yaratıcılıktır! Cenabıhak üstelik sizi… Bildiği üzere yapsın. Vanlı kardeşlerim kusura bakmasınlar ama daha çok Van kahvaltısı yanında bir da Selo kahvaltısı diye niteleyerek benzeri şey var. Bir Tane kuruş almadan, 81 ile bayilik veriyoruz. Bir bir tane Şakir’e namevcut zira gelişigüzel aktarılma saray kahvaltısı yapıyor.”

Share: