Denizli itfaiyesi miftah filosunu güçlendirmeye devam ediyor

Denizli’nin 19 ilçesindeki 42 istasyonda 365 çevrim 24 saat kere markajcı Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, çevirici filosuna son teknoloji 5 arazöz henüz ekledi. Nüfusa göre Türkiye’nin yer zihayat itfaiyesi olduklarını vurgulayan Komutan Zolan, bu sene toplamda 10 itfaiye aracını bünyelerine kattıklarını, Kasım’üstelik 1 çevirgeç henüz alacaklarını söyledi.

Denizli’nin 19 ilçesi 616 mahallesini kapsayan 42 ayrı istasyonda 500 dolayında personeli ile vatandaşların birey ve malını destek olmak üzere 365 dönüş 24 saat nöbet tutan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı şalter filosunu genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz mart ayında 3 bin litre akarsu kapasiteli 4 skor merdivenli itfaiye ile su altı arama ve istirdat aracını bünyesine katan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, akıbet müşabih 5 itfaiye arazözünü henüz filosuna ekledi. Bu çerçevede, yıpranmamış alınan 7 bin 200 litre akarsu ve 300 litre ateş itfa köpüğü malzemesi ile donanımlı, kayırıcı yapısı ise ağız ağıza yerel olan 3 personel kapasiteli hep 5 sayı itfaiye arazözünün tanıtımı yapıldı. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’ndaki tanıtım programına Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, Umumi Kâtip Yardımcısı Serhat Akbulut ile Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Maksat Çivi ve itfaiye aracı personeli katıldı.

365 dönüş 24 saat nöbette

Burada benzeri müddet araçları inceleyerek bilgi düzlük Başbuğ Zolan, yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesindeki değme birimin olduğu kabilinden itfaiye aracı teşkilatının da güçlenerek yoluna devam ettiğini söyledi. Başkan Zolan, “Zaman teşkilatımız 500’ün üzerinde çalışanı, 40’ın üzerinde istasyon ve birçok miftah ve ekipmanı ile söz, tatil demeden 365 bölüm, 24 saat nöbette. Afette, yangında, gidiş geliş kazalarında vatandaşlarımızın imdadına tılsım olmak için bekliyorlar. İtfaiyemiz vesile, malzeme ve eğitimleri ile çok ense seviyeye geldi” dedi. Değme nev olaya engelleme etme bilgi ve becerisi ile çağdaş kurgu ve ekipmanlara sahip olduklarının altını çizen Başbuğ Zolan, bu sene başlarında 4 merdivenli itfaiye ile akarsu şeş arama ve kurtarıcı aldıklarını, bugün ise 5 itfaiye arazözünü henüz bünyelerine kattıklarını, kasım ayında ise 42 metrelik merdivenli bir aracın da miftah filosuna ekleneceğini anlattı.

Türkiye’nin yeryüzü kıpırdak itfaiyesi

Geçen yaz lüzum Denizli’de gerekse çevre illerde meydana gelen özellikle orman yangınları koyulmak amacıyla çok cıvıl cıvıl mücadele verdiklerini kaydeden Başbuğ Zolan, “Allah’ım eksikli etmesin, kaza bela vermesin. Çok şükür Denizli Büyükşehir Şehremaneti İtfaiyesi gelişigüzel devir hazır ve icra vekili durumdadır. Nüfusa nazaran Türkiye’nin genişlik hareketli itfaiyesidir. Bu araçlarımız gücümüze bunaltıcı katacaktır. Balkı ve hayır olmasını irade ediyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: