Denizli-Muğla sınırında çıkan orman yangını söndürüldü

Denizli’nin Kale ilçesi ile Muğla’nın Reze ilçesi arasındaki ormanlık alanda sâdır yangında kısaca 100 hektarlık kayran kötülük gördü.

Denizli Orman Mıntıka Müdürü Erhan Çetinkaya, AA muhabirine, mazi saat 14.48 civarında Kermen ilçesi Muslugüme Mahallesi yakınlarındaki öz yatağında daha belirlenemeyen nedenle sâdır yangının sabahleyin saatlerinde söndürüldüğünü söyledi.

Yangının Muslugüme Mahallesi ve Menteşe ilçesindeki Esençay Mahallesi arasındaki ormanlık alanda aktif olduğunu anlatan Çetinkaya, “Rüzgarın birlikte etkisiyle yayılan yangını sabahın önce ışıklarıyla alay malay ekiplerimizin ciddi mücadelesiyle çok şükür söndürdük. Kestirmece 100 hektarlık bir orman alanı kötülük gördü.” dedi.

Çetinkaya, yangında 11 helikopter ve 5 uçağın beraberinde Muğla ve Denizli Orman Bölge Müdürlüklerine merbut çok sayıda personelin görev yaptığını, Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, kurnaz ve vatandaşların de çalışmalara destek verdiğini rapor etti.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada de yangının Denizli ve mekân illerden mevrut ekiplerin müdahalesiyle taharri altına alındığı, soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere düz verildi:

“Yangının arama altına alınmasında kısık çabalarından kıran AFAD, Orman Havza Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve cemi kurumlarımız ile Ziyalı, Muğla, Manisa, Burdur, Isparta ve İzmir’den mevrut ekiplerimize ve desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkürname ediyoruz. Konuyla ilişik geniş çaplı anket başlatılmıştır.”

Share: