Denizli’de 2 yaşındaki çocuğun ölmüş bulunmasına ilişik 3 hayat tutuklandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, 2 yaşındaki çocuğun evde ölü bulunmasına ilgili gözaltına alınan 4 şüpheliden ana ve 2 arkadaşı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asmalıevler Mahallesi’ndeki biricik katlı hür evde cesedi bulunan 2 yaşındaki M.A.K’nin ölümüne ilişkin hesaplı soruşturma kapsamında gözaltında bulunan çocuğun annesi G.K’nin arkadaşı olduğu tamlanan Y.Y. de yakalandı.

Böylece olaya ilişkin gözaltına alınan kişi sayısı 4’e yükseldi.

G.K’nin emniyette verdiği ifadede, çocuklarını arkadaşlarına dirilik ettiğini, 2 yaşındaki oğlunun ölümünden sıkıntı duyduğunu söylediği öğrenildi.

Diğer şüphelilerin dahi suçlamaları akseptans etmedikleri aktarıldı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının arkası sıra adliyeye irsal edildi.

Adliyeye sevk sırasında şüpheliler basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

Zanlılardan asıl G.K (27) ile arkadaşları V.Y. (32) ve A.E. (21) çıkarıldıkları hazar ukubet hakimliğince tutuklandı, Y.Y. (23) ise adli taharri neredeyse salıverildi.

Olay

Asmalıevler Mahallesi’nde, 26 Ocak’ta ağlama sesi duyulması üstüne hür eve giren komşular, 2 yaşındaki M.A.K. ile biri 9 aylık, diğeri 5 yaşındaki kardeşleri evde yalnız bulmuştu. Fenomen namına çağrılan afiyet ekipleri, yerde durağan yatan M.A.K’nin öldüğünü belirlemişti.

Çocukların babasının cezaevinde olduğu, ana G.K’nin (27), V.Y. (32) ve A.E. (21) ile süredir ayrımsız evde kaldığı belirleme edilmişti.

M.A.K’nin cesedinde sigara yanıkları ve darp izi bulunmuş, civar otopside çocuğun us kanaması sonucu öldüğünün değerlendirildiği belirtilmişti.

İki cömert, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü marifetiyle esirgeme altına alınmıştı.

Çocukların annesi G.K. ile 2 arkadaşı gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin evde metal kullandıkları öne sürülmüştü.

Share: