Devlet Kadooğlu’ndan yıpranmamış yılda ihracat vurgusu

Güneydoğu Anadolu Tahıl Bakliyat Semiz Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu, Türkiye’nin 2023 yılında dış satımcı mevki kimliğinin güçlendirilmesi yönünde üstlerine düşenleri yerine getireceklerini ifade ederek, yeni sene amacıyla derslerine haddinden fazla bereketli çalıştıklarını kaydetti.

Dünya için olduğu üzere Türkiye zarfında metanetli geçen ayrımsız yılı geride bıraktıklarını tabir eden Güneydoğu Rum Tahıl Bakliyat Semirtilmiş Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Oran Kadooğlu, 2023 yılında temas zamankinden henüz çok çalışmak, giysi ve sürdürülebilir ihracatı takip etmek zorunda olduklarını rapor ederek, “2021 kabil 2022 yılı bile lüzum ülkemiz gerekse acun amacıyla çok it canlı tıpkı yıl yerine geride kaldı. Pandeminin sakil yaşandığı bu süreçte Rusya Ukrayna savaşının başlaması ve dünya genelini erke ve besin özellikle tevessül etmek amacıyla birçok alanda kontra etkilemesi elbette bizleri de etkilemiştir. Bizler bu süreçlerde sektörümüzün krizleri fırsata dönüştürmesi yönünde firmalarımızın değişim ve tahavvül süreçlerini hızlandırmaları için mehabetli çalışmalara imza atarken yapıt yelpazemizin genişletilirken eskimemiş pazarlara açılarak Aksata yelpazemizin dahi çeşitlenmesi yönünde bir nice projeye imza attık. Alelhusus Ortadoğu Ülkelerine ihracatta nazik ehemmiyet haiz Habur özellikle başlamak üzere ayrıksı sınır kapılarımızdaki yığılmaların önlenmesi beraberinde hızlandırılmış sisteme geçişlerle ait ilgili kurumlar nezdinde girişimler yaparken sunu mehabetli sorunlarımız arasında saha alan finansmana ulaşım hususunda bile ilişik bakanlıklarımızla sonsuz birlik halinde olduk. 2022 yılını balaban ayrımsız rekorla kapatıyoruz. Hububat Bakliyat sektörü lüzumlu Gaziantep gerekse Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bildirme aşkın dış satım gerçekleştiren kısım unvanını aldı. Emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Türkiye’nin kalkınması üzere çalışıyoruz”

Mutluluk kalkınması için herhangi bir türlü çalışmanın içerisinde olmayı sürdüreceklerini rapor fail Başkan Celal Kadooğlu, 2022’nin ardından 2023 yılında birlikte kullanılmamış projelerle Türkiye’nin ihracatçı devlet olma yolundaki çabasına iri katkılar sağlamayı hedeflediklerini ifade ederek, “2023 yılında gelişigüzel zamankinden çıktı gitmek, üretimimizi yüksek ekleme altın ürünlere yönlendirmek ve ihracatımızı arttırmak zorundayız. Pandemiyle alay malay dünya genelinde tıpkı çokça kavait değişti, uluslararası ticaretin el işi sistemi yeniden yazıldı. Bizler bu anlamda değiş ve dönüşümün destekçisi olmaya ve dijitalleşme sürecinin sağlıklı yürümesine bindi olmaya bitmeme edeceğiz. Ülkemizin vakit kaybetmeden sektörümüzle ilgili değil değişik sektörlerde bile sürdürülebilir ihracatı yakalayabilmesi yönünde büyük projelere imza atmayı hedefliyoruz. Kullanılmamış Alışveriş araştırmalarımız sürmeye bitmeme ederken değişik ülkelerden mübayaa heyetleri getirerek icap bölgemizin gerekse Gaziantep’in tanıtımını, sanayimizin büyüklüğünü ve istihsal kapasitelerimizi yabancı ithalatçılara göstermeye çalışacağız. Bizler 2023 için dersimize bereketli çalıştık. 2023 yılının ülkemize, milletimize ve insanlığa dirlik, sulh ve esenlik getirmesini diliyorum” diyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: